Гімназистка Анастасія Заболотня повернулася із сесії Європарламенту [ФОТО]

Введення нових стандартів у роботу атомних електростанцій, фінансування ліквідації ядерних відходів у зонах техногенних аварій, розвиток зеленої енергетики – такі ініціативи від молоді розгляне Європарламент найближчим часом. Резолюцію зі зверненням до політиків ЄС ухвалили нещодавно на франкомовній сесії Європейського молодіжного парламенту, що вперше відбувалась у Києві. Повернулась звідти і золотоніська школярка Анастасія Заболотня.

Будучи найбільш юним делегатом, потрапила гімназистка до доволі серйозного комітету, що відповідав за навколишнє середовище, охорону здоров’я та безпеку харчових продуктів. На порядку денному у гурті європейської молоді стояло питання глобальних катастроф на атомних електростанціях у Чорнобилі та Фукусімі.

Які заходи може втілити ЄС для продовження безпечної роботи діючих реакторів, або ж будівництва нових? Яким чином можна зменшити ризики повторних катастроф? Ці питання обговорювались протягом трьох діб, щоб на виході отримати резолюцію, котру незабаром і розгляне парламент Євросоюзу.

Згідно запропонованих кроків, на період до 2050 року світова спільнота має створити спеціальний план для детального розрахунку енергетичних витрат. Також рекомендується організувати перевірку всіх електростанцій у відповідності з новими стандартами. Вони, в свою чергу, передбачають встановлення більш якісних насосів в системах охолодження реакторів, підвищення безпеки баків опроміненої води, стійкості до стихійних лих, кваліфікації кадрів.

Молодіжний європарламент 01 [870_650]

Також молодь пропонує запровадження прогресивних тарифів на електроенергію задля розвитку зеленої енергетики. Важливу ж проблему утилізації ядерних відходів рекомендовано вирішувати шляхом фінансування досліджень з переробки. Досить цікава ініціатива – націоналізація 50% атомних об’єктів. Це, на думку молоді, допоможе визначити, яка форма власності є більш ефективною та безпечною у цій сфері – приватна чи державна.

Закінчивши сесію, делегати відвідали Посольство Франції, де, окрім іноземних дипломатів, спілкуватись із заступником Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколою Мовчаном.

– Отримала унікальний досвід, який обов’язково знадобиться мені в майбутньому. Було складно. Але це ніщо у порівнянні з трьома днями, повними нових знайомств, емоцій та розумової діяльності, – ділиться враженнями Анастасія Заболотня. – Окрема тема – французька мова. Нею говорилося та думалося. Французькою, як здавалося, ми мріяли та бачили сни під час короткого відпочинку.

Тут, за словами школярки, молодь з різних країн зробила маленькі кроки до вирішення глобальних проблем, побачила принцип роботи парламенту та відчули справжні європейські ділові принципи.


Молодіжний європарламент 02 [870_650] Молодіжний європарламент 03 [870_650] Молодіжний європарламент 04 [870_650] Молодіжний європарламент 05 [870_650]