Золотонісці знову протестуватимуть через РЕМ [ДОКУМЕНТ]

Громадськість Золотоноші знову збурена. Причина неспокою – банальна колись, проте суттєво забута нині – діяльність керівника місцевого РЕМу. Точніше, потенційного керівника. Як стало відомо вчора, “Черкасиобленерго” має чіткий намір повернути відомого у місті Івана Собка на посаду очільника місцевих електромереж.

Власне з цього приводу вчора ж таки відбулися громадські слухання. Місцеві активісти та депутати до цієї суспільної теми не поверталися давно. Адже, після численних протестів протягом попереднього року, приводів для протестів поки що не виникало. Золотоніський РЕМ має іншого керівника, нарікань у місцевих немає, а сам Собко, за численними свідченнями протестувальників, до цих пір знаходився на лікарняній відпустці.

Рік тому, нагадаємо, скандал розгорівся через відключення електроенергії на золотоніських підприємствах. Тоді півсотні обурених мешканців з’явилися до офісу керівника РЕМу. З собою вони прихопили сміттєвий бак – як «попередження про те, що може статися в майбутньому». За місяць подію вже обговорювали на відкритому засіданні Міськвиконкому. Тут від присутніх вже лунали звинувачення в корупції, шантажуванні та свавіллі щодо простих споживачів. До згоди тоді сторони конфлікту не дійшли, а протест надалі піднімався неодноразово. Відповідь від обласних енергетиків лунала завжди одна: підприємство приватне, тому саме вирішуватиме свій кадровий склад.

Учора ж на звістку ж про наміри обласних енергетиків відреагували оперативно. Нараду щодо такої новини провели того ж дня, а на місце діалогу начебто мав з’явитись і сам винуватець дійства. Івана Собка на зустрічі таки не було, активісти ж у свою чергу ухвалили ряд спільних рішень. Виступали з приводу скандалу, що розгорівся, місцеві посадовці, депутати, волонтери, екс- та нині діючі бійці АТО, а також члени Народної ради.

Одна з громадських ініціатив – вкотре звернутись до керівництва ПАТ „Черкасиобленерго” щодо врахування вимог громадськості Золотоноші стосовно недопущення до роботи в РЕМі Собка. В разі ж неврахування прохань пообіцяли навіть залишити за собою право, не порушуючи Закони України та не перешкоджаючи здійсненню діяльності установи, фізично не допустити потенційного керівника до роботи.

Крім того, учасники зібрання мають намір звернутись до правоохоронних органів стосовно перевірки законності придбання Іваном Собком чи пов’язаних з ним осіб нерухомого майна, а також до місцевих податківців щодо перевірки відповідності сплачених податків.

Наостанок, вже сьогодні представники волонтерів, ветеранів військової служби та активістів оприлюднили відкритий лист до “Черкасиобленерго”, поліції, прокуратури, СБУ та ЗМІ: