На реформу золотоніської медицини залучать 25 мільйонів гривень

Золотоноша готова до того, щоб саме з неї розпочалося реформування охорони здоров’я області. Про це наголосив у коментарі «Прочерку» міський голова Віталій Войцехівський. Про те, що наш край може стати пілотним проектом у підвищенні ефективності медичної галузі, йшлося наприкінці листопада під час колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, в якій брав участь і заступник міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.

– Вже є попередні розрахунки. Після цієї колегії заступник міністра побував у нашому місті, ознайомився з роботою Золотоніської центральної районної лікарні. 1 грудня під час сесії міськради ми порадилися з депутатами й дійшли до попереднього висновку, що запровадження пілотного проекту піде на користь нашому місту. Докладніше це питання вивчатиме створена радою робоча група, – розповів Войцехівський.

Посадовець наголосив, що йдеться не про реформування заради реформування, а про «лікування» самої медичної галузі. Без реформ, мовляв, змінити Україну неможливо

– Золотоніська міська рада готова до їх проведення і в інших галузях, але за умови, якщо вони є перспективними і принесуть справжню користь суспільству. Зокрема, місцевим мешканцям, – зауважив міський голова.

Суть реформи, яку може бути проведено на Золотоніщині, «Прочерку» пояснив радник голови облдержадміністрації з питань охорони здоров’я Ігор Фесун. Фахівці з групи «Рух реформ», яка свого часу займалася реформуванням системи «швидкої допомоги», безкоштовно проаналізували стан закладів охорони здоров’я Золотоноші та району.

Згідно висновків, в певній амбулаторії бракує ставки лікаря (фельдшера, медсестри), а в іншому закладі – навпаки деяких фахівців більше, ніж необхідно. Крім того, проаналізували оснащення медицини (від транспорту до медобладнання).

– Аналізували по кожному закладу, кожному кабінету: що там повинно бути, що є, чого немає. Все звірено з нормативно-правовими документами. Виходячи з того, що є на сьогодні, розробляється поетапний план реформування медицини району та міста: модернізація обладнання, доукомплектація штату тощо, – розповів Фесун. – На цю реформу планується залучити з різних бюджетів і фондів (в тому числі й грантових) до 25 мільйонів гривень.

Реформування передбачає створення на Золотоніщині центру первинної медико-санітарної допомоги (із включенням до нього поліклінік, амбулаторій, ФАПів), реорганізацію центральної райлікарні в територіальне медичне об’єднання або медичне підприємство (останній варіант пропонує Міністерство). Наразі розробляються варіанти й деталі, а останнє слово буде за депутатами міста і району (районна лікарня фінансується з обох бюджетів). Якщо місто – однозначно «за», то район – вагається.

– Поки що я не бачив пілотного проекту, – прокоментував звістку голова районної ради Валерій Саранча. – В чому він полягатиме, крім створення центру первинної медико-санітарної допомоги? Які конкретно кошти використовуватимуться? Треба побачити проект. Але, думаю, коли ми його побачимо, то будемо «за».

Як зазначив Ігор Фесун, Золотоніщину обрано через те, що вона має дуже вигідне для проведення пілотного проекту розташування: близько до Черкас і Києва. Крім того на користь Золотоноші говорить наявність ще двох лівобережних районів Черкащини, на які можна згодом поширити набутий досвід. Але якщо на Золотоніщині на реформу не погодяться, область має ще декілька «запасних варіантів». А поки що планується поїздка представницької черкаської делегації на Вінниччину для вивчення досвіду – там реформу охорони здоров’я вже проведено.