Для учнів Золотоніської гімназії відкрили мультимедійний клас [ФОТО]

У приміщенні гімназії імені Семена Скляренка сьогодні провели церемонію відкриття сучасного інтерактивного кабінету інформатики. 15 планшетів ZnayPad, інтерактивна дошка, проектор, ноутбук, система керування Mythware та реалізація процесу онлайн-навчання – все це стало результатом плідної і згуртованої роботи батьківського та педагогічного колективів.

Програма заходу передбачала досить нестандартні, як для Золотоноші, підходи. Для запрошених гостей господарі запропонували розширену прес-конференцію, під час якої учасники, окрім головної теми дня, обговорювали нагальні нині питання інформатизації освіти. Піднімалось і питання актуальних для міста тенденцій до трансформації лідерства у процесі управління навчальними закладами. Адже, протягом декількох останніх років місцева освіта згуртувала навколо себе доволі потужну команду небайдужих золотонісців. Важливий фактор – батьківська громада міста, котра відіграє надважливу роль у створенні сприятливих для навчання умов.

Із громадськістю та ЗМІ спілкувалися директор Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, директор Черкаської філії ПАТ КБ “Приватбанк” Віктор Шуршинначальник відділу освіти Золотоніської міської ради Ольга Строкань, директор Золотоніського відділення Приватбанку Валентина Компанієць, голова Піклувальної ради гімназії Максим Лещук. 

гімназія відкриття класу 2

Подарунок навчальний заклад отримав за перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Єдина Україна», організованому «Приватбанком». Протягом шести місяців, запалившись спільною метою, усі учасники навчального процесу крок за кроком діставались заповітного другого місця, котре й гарантувало отримання перелічених вище IT-новацій.

Розпочали ефектно, провівши один з найбільш масштабніших для Золотоноші флеш-мобів. Одним із завдань та суттєвою складовою для перемоги було патріотичне колективно фото від кожної установи, що зголосилася брати участь. Без максималізму гімназистів не обійшлося й тут. «Ми змінимо світ!». З таким девізом майже три сотні учнів утворили живу мапу України, акцентуючи на єдності, як основній запоруці перемоги України у скрутні часи. Наступним кроком стала солідарність гімназійних батьків, котрі допомогли дітям виконати всі умови конкурсу.

Інформаційні технології розвиваються дуже динамічно. Тому, якщо дітей не вчити працювати на сучасному обладнанні вже зараз, Україна буде суттєво відставати від усього цивілізованого світу. Якщо не назавжди. Таку думку навів керівник обласної освіти Валерій Данилевський. Прекрасно усвідомлюючи, що багато шкіл бажали б отримати подібний презент, посадовець зауважив, що гімназія заробила це своєю вірою у перемогу.

– Ви цього року здійснили немало проектів, які інші, можливо, нині лише ставлять до своїх планів роботи. Для вас це вже пройдений етап. Бажаю не спинятися та досягати нових вершин, – звернувся до вчителів та батьків Данилевський.

А цей навчальний заклад їх ще побачить, адже тут, на думку директора Департаменту, вже чітко формується психологія переможців. Колектив, мовляв, працює і досягає. Також запевнив він і батьків, що з таким обладнанням вони побачать зовсім інший рівень навчання.

гімназія відкриття класу 3

Гордий за Золотоношу, за гімназію, за місцевих батьків, які здійснили свій вагомий внесок, аби отримати це призове місце у масштабах держави. З такими словами звернувся до присутніх очільник Піклувальної ради. Максим Лєщук, батько гімназиста, просто подякував колегам за такий потужний мандат довіри школі.

– Ми виграли не клас. Ми виграли можливість для наших дітей оволодіти сучасними технологіями, не залежно від рівня достатку, – зауважив Лєщук.

Про передісторію подібних перетворень нагадала директор гімназії Любов Денисюк. За її словами, трансформаційні процеси в управлінні освітою мають справді вельми позитивний ефект. Як не крути, та завдяки ініціативі та неабияким зусиллям батьків, ця школа протягом двох років відкрила такі цікаві і неординарні проекти, як шаховий клуб, етнографічна майстерня, їдальня, мультимедійне забезпечення усіх аудиторій тощо. Останнім вінцем, мрією, став інтерактивний комплекс. Тезу про “мрію” трохи з іншого боку сформулював і міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

– Так, ми сьогодні є свідками того, що мрії збуваються. Проте збуваються не під впливом якоїсь чарівної палички, а в результаті чітко поставленого завдання та титанічних зусиль. Діти отримали радість, вчителі – численні вечори на ночі неспокою, – резюмував Войцехівський.

гімназія відкриття класу 8

Із тонкощами роботи нової системи протягом дня педагогів, а після прес-конференції – усіх присутніх, знайомив директор по продуктам компанії “Електронні освітні системи” Олег Давидов. Фахівці цього бренду наповнили потужні “девайси” значним логічним сенсом, адже сюди інтегрована якісна система керування комплексом як в цілому, так і навчальним процесом кожного учня. Окрім багатьох можливостей інтерактивної дошки, у класі розгорнутий віртуальний кабінет, де діти матимуть можливість інтерактивно ознайомлюватись із навчальними матеріалами, користуватись комунікативними можливостями, а також, приміром автоматизовано здавати тести.

– Знаю, що вчителям буде дуже важко. Діти прагнуть опановувати нові технології і всіляко спонукатимуть до активізації своїх педагогів, – розпочав напутні поради столичний гість. – Лише побажаю наснаги. А діти точно не будуть сумувати, адже навчання сприйматимуть зі ще більшим інтересом.

Опановуватимуть систему педагоги самотужки, а також віртуально, за допомогою фахівців згаданих вище “Електронних освітніх систем”. Окремо сприяти обміну досвідом із двома черкаськими школами, котрі отримали подібні комплекси торік, пообіцяв вчителям Валерій Данилевський.

Фото: Анастасія ЗАБОЛОТНЯ

Дивіться також відеосюжет про подію – Відкриття мультимедійного класу у гімназії [ВІДЕО]

гімназія відкриття класу 1 гімназія відкриття класу 4 гімназія відкриття класу 5 гімназія відкриття класу 6 гімназія відкриття класу 7 гімназія відкриття класу 9 гімназія відкриття класу 23 [870_650]гімназія відкриття класу 11 гімназія відкриття класу 12 гімназія відкриття класу 13 гімназія відкриття класу 14 гімназія відкриття класу 15 гімназія відкриття класу 16 гімназія відкриття класу 17 гімназія відкриття класу 19 гімназія відкриття класу 20 гімназія відкриття класу 21