Міні-футбол: у феєричному фіналі Кубок міста дістався “Спартаку” [ФОТО]

На вічнозеленому майданчику ДЮСШ у суботу завершився розіграш міні-футбольного Кубку Золотоноші, котрий на своєму початку зібрав аж 16 команд. До фіналу дістались місцеві флагмани – “Спартак-1” та “ЗМК-Златокрай”, які й розіграли на двох дуже видовищну партію. Вирішальний матч, за еталонними футбольними канонами, і став найефектнішим, а команди подарували справжнє свято місцевим шанувальникам футболу.

До останнього двобою команди діставались по-різному. Якщо “Спартак-1” проблем на своєму шляху майже не відчув, до “ЗМК” дістав путівку до фіналу своїми трудовими перемогами. Власне, цією властивістю команда сповна і відзначилась у звітному поєдинку, але про це згодом.

“Червоно-білі” пройшли турнірну сітку на одному диханні, “наколотивши” суперникам в сумі 25 м’ячів. Розпочали із розгрому “Коврая” із рахунком 8:0, продовжили перемогою над одноклубниками із “Спартака-2” (5:1), а завершили навіть з двозначним рахунком: у півфіналі був битий “Богулавець”, котрий набрав непогану ходу до цього, – 12:1.

“ЗМК-Златокрай” на перших етапах відзначився двома перемогами з однаковим рахунком. Результат 5:3 був зафіксований у двобої з “Дніпром” та “Арсеналом”. Півфінал виявився надскладним – як фізично, так і емоційно, адже “Лису Гору” переграли мінімально – 1:0.

Перебіг подій фінальних, як здавалося під час першого тайму, нічим не буде відрізнятися від турнірної ходи спартаківців раніше. Три сухих м’ячі, помножені на надмірну нервовість у стані суперника, зовсім не натякали на можливість появи бодай якогось видовища в головному матчі турніру. А нервування згадане недаремно, адже, окрім напруги у гравців “Злактораю”, кількість помилок яких ставала прямопропорційною емоціям, за лайку у бік арбітра видалений був і тренер клубу. Апелювали харчовики до двох голів “Спартака”, забитих, на їхню думку, після порушення правил.

Як би там не було, та, перевівши подих протягом перерви і заспокоївшись, ЗМК здивував усіх. Хоча й другий тайм починався ще більш катастрофічно, адже рахунок став вже 4:0. Про якісь шанси будь-хто з глядачів думав навряд чи. Окрім футболістів. Методично, цілеспрямовано і вперто “Златокрай” створив неймовірний камбек, котрий можна сміливо заносити до історії місцевого футболу. Остаточний рахунок – 4:4 – був встановлений за дві хвилини до кінця матчу.

Серія пенальті. Лотерея, емоційна стійкість, технічна майстерність, увага. Найкращого за результатами турніру відтепер мали визначити саме ці чинники. Про видовищність і цього етапу говорить один простий факт: для визначення переможця знадобилось аж сім серій. Тут було все – помилки польових гравців, героїзм голкіперів та напруга, коли, здавалося, можна було сокиру вішати у повітрі. Цікавий хід, який, можливо, і сприяв встановленню остаточного результату, здійснили у стані “Спартака”. Скориставшись відповідною опцією, вже під час серії пенальті наставник “червоно-білих” замінив голкіпера. У рамку воріт став… бомбардир Віталій Зоря. А каші лідер команди точно не зіпсував. 5:4 – і Кубок переходить до рук спартаківців.

“До сідини у волоссі…”, – цей єдиний, проте радісний післяматчевий коментар Ізвозчика поєднує в собі весь аналіз звітного матчу. Свято дійсно вдалося. Справжнє фубольне чоловіче свято. Зі своїми емоціями, принциповістю, волею до перемоги та сварками.

Відзначимо і найкращих у складі обох команд, хоча це, пригадуючи матч, неймовірного складно. Проте таки виділимо Віталія Зорю зі стану переможців, котрий сьогодні на полі був всюди. І, як виявилось під час серії пенальті, в буквальному сенсі всюди. Він, до речі, ще й тут встиг двічі відзначитись голами. Серед гравців “ЗМК-Златокраю” приз глядацьких симпатій серед тих, хто відвідав цей матч, однозначно дістався голкіперу Тарасу Журі. Саме його зосереджена гра не дозволила “Спартаку” збільшити свою перевагу у другому таймі, а потім неодноразово ставила під сумнів ім’я остаточного переможця під час пробиття “6-метрових”.

Кубок Золотоноші з міні-футболу, фінал

Спартак-1 – ЗМК-Златокрай 4:4 (5:4 пен)
Золотоноша, стадіон ДЮСШ. 40 глядачів
Арбітри – М. Ніцак, С. Шмун

Спартак: Крикун – Бреус, Зоря, Труба, Міхновський, Гринець, Бурий, Дробний

ЗМК-Златокрай: Жура – Янко, Дубенець, Пащенко, Нестеренко, Петренко, Шевченко, Вирвикишка, Мартиненко, Іщенко, Белозеров

Спартак - ЗМК 1 Спартак - ЗМК 2 Спартак - ЗМК 3 Спартак - ЗМК 4 Спартак - ЗМК 5 Спартак - ЗМК 6 Спартак - ЗМК 7 Спартак - ЗМК 8 Спартак - ЗМК 9 Спартак - ЗМК 10 Спартак - ЗМК 11 Спартак - ЗМК 12 Спартак - ЗМК 13 Спартак - ЗМК 14 Спартак - ЗМК 15 Спартак - ЗМК 16 Спартак - ЗМК 17 Спартак - ЗМК 18 Спартак - ЗМК 19 Спартак - ЗМК 20 Спартак - ЗМК 21 Спартак - ЗМК 22 Спартак - ЗМК 23 Спартак - ЗМК 24 Спартак - ЗМК 25 Спартак - ЗМК 26 Спартак - ЗМК 27 Спартак - ЗМК 28 Спартак - ЗМК 29 Спартак - ЗМК 30 Спартак - ЗМК 31 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Спартак - ЗМК 33 Спартак - ЗМК 34 Спартак - ЗМК 35