Депутати затвердили Стратегію розвитку міста

Документ, котрий декларує основні напрямки розвитку економічної та соціальної сфер життя Золотоноші на 5 наступні років, відтепер затверджений офіційно. Відповідне рішення ухвалили місцеві народні обранці на останній сесії Міської ради.

Документ розроблявся робочою групою міськради та виконкому протягом декількох останніх місяців. Оприлюднили його на початку жовтня, паралельно запрошуючи золотонісців до публічного діалогу через засоби масової інформації. Передбачає стратегія чотири стратегічних цілі для міста до 2020 року. Мова йде про економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості, формування сильної місцевої громади, екологічну безпеку та збереження довкілля, розбудову міста, комфортного для життя, навчання, дозвілля.

Після доповіді начальника управління економіки Вікторії Остроглазової депутати й підтримали запропонований план розвитку. За її словами, увесь час до голосування громадськості намагалися максимально доступно донести зміст Стратегії по всіх кроках і напрямках. Окрім публікації у ЗМІ та закликів до рекомендацій, відбулись і громадські слухання. Вони, щоправда, перетворились більше на монолог, адже ажіотаж громади був наднизьким. Як виявилось, питання це зацікавило лише зо два десятки золотонісців.

У самій Стратегії використали модний нині SWOT-аналіз, провівши дослідження сильних та слабких місць Золотоноші, можливості та загрози. В результаті і стало зрозуміло, до чого слід дослухатися, в якому напрямку прикладати більше зусиль, щоб місто розвивалося.

– Віднині кожну програму, особливо соціально-економічні, будемо ретельно вивчати на предмет того, щоб вони не суперечили Стратегії. Усі плани будуть розроблятися і спрямовуватимуться саму в напрямку реалізації згаданих стратегічних цілей, – коментує ухвалення рішення Остроглазова. – Я ж щороку звітуватимусь по всім складовим, що вже виконані.

В якості позитивного результату виконання Стратегії розробники бачать у 2020 році місто з розвиненою економікою, з високим рівнем життя, екологічно чисте, безпечне, привабливе для інвесторів та молоді. Стратегічна місія – Золотоноша, як затишне, гостинне, комфортне для життя та дозвілля європейське місто із сильною та активною територіальною громадою, єдність зусиль якої спрямована на досягнення спільної мети.

Сильні сторони, на думку авторів, це – географічне розташування Золотоноші та прозоре функціонування міської влади. Усе, що ухвалюється на місцях, максимально публікується у місцевих ЗМІ та на офіційному сайті, а всі проекти зазвичай виносяться на громадське обговорення. Також відзначили удосконалену систему надання адміністративних послуг, котра значно прискорила процес оформлення дозвільних документів, минаючи безпосередні зустрічі із працівниками профільних відділів. До сильних сторін також віднесли дорожні мережі, водопостачання, згадану вище промисловість, наявність висококваліфікованого персоналу, зростання місцевого патріотизму.

Слабкі місця – відсутність ресурсу на оновлення містобудівної документації (план розвитку міста був написаний ще за радянських часів), незадовільний стан очисних споруд міста (ця проблема, як відомо, активно вирішується і наближається до завершення), перевантаження полігону твердих побутових відходів, високий ступінь зношеності матеріально-технічної бази підприємств, брак іноземних інвестицій, висока частка сезонних безробітних, низький рівень забезпечення соціальної сфери, яка часом не встигає за сучасними новаціями, низька платоспроможність та старіння населення, недостатня соціальна активність громади.

Золотоноша, за словами авторів, стоїть сьогодні перед непростими викликами вибору свого майбутнього з огляду на глобальні процеси соціально-економічних змін та формування демократичного суспільства в Україні.

Сам текст Стратегії вже публікувався на сторінках видання раніше.