Золотоноша отримала останню бюджетну дотацію у 2015 році

Кошти, які очікувало місто до кінця року, отримано. Про факт надходження до місцевого бюджету останньої стабілізаційної дотації повідомив у вівторок на сесії Міської ради очільник Золотоноші Віталій Войцехівський.

– Новина справді приємна, адже місто дочекалося грошей, якими закриваються останні “дірки”. Ліквідовується увесь дефіцит по заробітній платі і енергоносіям, – розповів Войцехівський. – Зокрема, тепер у нас “закривається” зарплата освітян. Також ми маємо можливість робити ще й поточні платежі, наприклад, купуємо сіль.

Нагадав посадовець і про програму “Золотоноша власними руками“, котра нині активно продовжується в тому числі і через подібні надходження. Адже стаття видатків тут теж немала. Приміром, на освітлення вулиць містяни чесно та активно купують ліхтарі самотужки, а всі решта витрат так чи інакше лягає на плечі міського бюджету. Є вулиці й загального користування, де перекладати купівлю ліхтарів на плечі місцевих мешканців просто неетично.

Насамкінець Войцехівський вкотре підняв проблему економічної несамостійності на місцях. За його словами, Золотоноша направляє до державної казни близько 1,5 мільярдів гривень на рік. Потреби місцевого бюджету –  115 мільйонів на рік. Із них 40 місто отримує напряму, а решту – у вигляді поступових дотацій та субвенцій. Такою нині є загальнодержавна система використання фінансових ресурсів.