Золотоніську медицину повністю реформують

Реформи в медицині Черкаської області стартуватимуть із Золотоніського району. Його обрали для пілотного проекту. Про це йшлося на колегії департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА. Участь у ній узяв очільник області Юрій Ткаченко та заступник профільного міністра України Віктор Шафранський.

Прес-служба обладміністрації повідомляє, що столичні фахівці із громадської організації «Рух реформ» уже проаналізували систему охорони здоров’я Золотоніщини. Вони вивчали мережу наших закладів, їхнє кадрове, матеріально-технічне й фінансове забезпечення. Висновок експертів однозначний: система працює неефективно.

– Я часто буваю в районах, – зауважує голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. – Серед скарг, які чую найчастіше від людей, – якраз невдоволення якістю надання медичних послуг. Вважаю, що децентралізація має відбуватися, зокрема, в унісон із медичною реформою.

Будь-які реформи, на думку посадовця, треба починати з пілотних проектів. Якраз для цього Золотоніщину і обрали. Ключове ж в цьому «пілоті» – підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, посилення мотивації лікарів і створення належних умов роботи.

Черкаська ОДА 01

– Якщо є бажання – зміни завжди можливі. Ми це доводимо на прикладі відділення гемодіалізу в Золотоніській районній лікарні, яке нині облаштовують, – зазначив Ткаченко. – Жителі Лівобережжя, які мають хворі нирки, більше не їздитимуть до Черкас на життєво необхідну процедуру, вони її отримуватимуть у Золотоноші. Тобто вже зараз наближаємо одну з медичних послуг до людей.

Що і як треба реформувати в медицині Золотоніщини, експерти в деталях розповіли на колегії. Тепер цю модель доопрацьовуватимуть, а вже з наступного року планують втілювати. Водночас делегати з області невдовзі поїдуть на Вінниччину – переймати досвід. Там уже кілька років, як реформують систему охорони здоров’я.


Черкаська ОДА 02