Для хворих на ниркову недостатність у лікарні відкриють відділення гемодіалізу

Приємний сюрприз для місцевих мешканців вже облаштовують у центральній районній лікарні. Про відкриття золотоніського відділення гемодіалізу йшлося на зустрічі голови Черкаської ОДА з місцевим керівництвом, повідомляє прес-служба відомства.

Нині близько тридцяти жителів Лівобережжя, що мають хворі нирки, щотижня їздять до Черкас на гемодіаліз. Тут цю послугу їм надають в обласній лікарні та приватній клініці «Фрезеніус».

– Пацієнти з нирковою недостатністю потребують гемодіалізу тричі на тиждень, – пояснює головний лікар клініки Володимир Новаківський. – Хто живе в найвіддаленішому районі на лівому березі, той щоразу долає з півтори сотні кілометрів. Це не впливає позитивно на здоров’я хворого. За всіма європейськими рекомендаціями, діалізний центр має бути не далі 30 км.

Долати такі відстані задля життєво необхідної процедури жителям Лівобережжя невдовзі не доведеться. У місцевій лікарні відкриють відділення гемодіалізу. Інвестує в нього компанія «Фрезеніус Медікал Кер».

лікарня відділення гемодіалізу

– Наша головна мета – наближення послуги до людей, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І я радий, що нам вдалося домовитися з цією компанією. Є розуміння і в місцевої влади. Такі ж відділення плануємо відкрити в лікарнях Корсунь-Шевченківського та Звенигородського районів. Тобто покрити всю область. Найближчим часом ми укладемо меморандум із «Фрезеніусом», де пропишемо чіткі терміни. Окрім того, вже наступного року переоснастимо відповідне відділення в обласній лікарні.

У гемодіалізному відділенні золотоніської лікарні встановлять шість високоякісних «штучних нирок». Працюватиме воно у три зміни. Компанія-інвестор зробить тут сучасний ремонт і навчатиме персонал. Також вона контролюватиме дотримання стандартів лікування.