Золотоніська школярка делегована до Європарламенту

До важливої місії нині готується одинадцятикласниця гімназії та юний кореспондент інтернет-видання “Золотоноша” Анастасія Заболотня. Дівчина отримала виклик на франкомовну сесію Молодіжного Європейського парламенту в якості делегата від України. Захід відбудеться з 3 до 5 грудня у Києві, а відвідає його сотня молодих політиків з України, Канади, Франції, Бельгії та Швейцарії. Обговорюватимуть суспільно-економічні, геополітичні питання у розрізі сучасності, систематизовуватимуть досвід різних країн.

Аби потрапити до найвищого європейського молодіжного органу самоврядування, умови було дві – бездоганне знання французької мови та якісне есе. З лінгвістичною складовою проблем не виникло взагалі. Завдяки багаторічному досвіду незмінного учителя Надії Лівератос, школярка іноземною мовою володіє вільно. На розгляд протягом двох турів відбору Настя подала 6 своїх матеріалів, де розповідала про мотивацію щодо участі в сесії, оцінку власного майбутнього внеску у Молодіжний Європарламент, а також аналізувала глобальні позитивні та негативні наслідки від підписання Кіотського протоколу у 1997 році.

За словами дівчини, перед початком на успіх навіть не сподівалася, адже була впевнена, що на школярку з периферії уваги не звернуть точно.

– Минув деякий час, другий тур, знову есе, очікування, аж раптом – “Notre Felications, ми вас запрошуємо…” Я була неймовірна рада того вечора, – пригадує Анастасія Заболотня. – Дуже вдячна Надії Михайлівні, що їй вдалось мене направити на правильний напрямок. Вона мені багато допомагає в усьому, без неї я б такі знання не отримала.

Анастасія Заболотня [870_650]

Наразі дівчина готується до від’їзду і вже очікує на можливість оприлюднити свої ідеї та думки, знайти нові знайомства з іноземними колегами.

– Впевнена, що ця сесія не мине просто так. Той досвід, який отримаю там, буду намагатись поширювати не лише в Золотоноші, а й серед усіх своїх знайомих. Наприклад, створювати тематичні медіа-ресурси, організовувати власні лекції тощо, – ділиться планами на майбутнє гімназистка.

На думку Анастасії, ця сесія є надзвичайно важливою, адже екологічна проблематика нашої планети посідає далеко не останні позиції у світовому порядку денному, а ситуація насправді дуже критична.

– Таким чином, команда із 100 парламентарів спробує знайти шляхи вирішення та ідеї для покращення стану нашого навколишнього середовища, – резюмує Заболотня.

European-Youth-Parliament-02-856

У гурті майбутніх колег по Європарламенту підніматимуться питання масштабних ядерних катастроф в Чорнобилі і Фукусімі, котрі, на думку молоді, гальмують процес розвитку мирного атому. Згадають і заходи, які мають бути виконані Євросоюзом до 2050 року, щоб знизити ризик ядерних аварій і зменшити витрати ядерної енергії.

Говоритимуть також про світовий попит на продукти харчування, що неухильно зростає і зовсім скоро набере колосальних масштабів, зважаючи на прогнозовану чисельність населення планети у 2050 році на рівні 9 мільярдів жителів. Дотичні, але не менш важливі пункти у цій проблеми – захист навколишнього середовища та економічне становище фермерів.

Актуальне (на жаль) і для України питання буде розглянуто на зустрічі. Мова йде про допомогу задля регіонального розвитку, основними донорами якої є Європейська Комісія та держави-члени Союзу. Ефективність і стійкість подібних вливань часто ставиться під сумнів. Як може ЄС гарантувати, що європейські зусилля ефективно сприяють створенню стійкого економічного майбутнього і політики в країнах, що розвиваються, спробують зрозуміти делегати на сесії.

Європейський молодіжний парламент був заснований у 1987 році як загальноєвропейський шкільний проект. За останні 20 років організація пережила процеси суттєвого розширення. Тепер ЄМП працює у 37 європейських країнах. Проводять юні фахівці три міжнародні сесії на рік, куди приїздить понад 250 юнаків та дівчат з усієї Європи віком від 16 до 22 років. Відвідують разом зі своїми вчителями, які приходять не лише підтримати підопічних, а й обговорити досвід та практику один одного.

Анастасія Заболотня 02 [870_650]

У вільний від навчання час Анастасія працює на ниві золотоніської журналістики, маючи у своєму доробку вже не один десяток публікацій та фоторепортажів