Оприлюднено стратегію розвитку міста до 2020 року [ДОКУМЕНТ]

Робочою групою Золотоніської міської ради розроблено Стратегію розвитку міста до 2020 року. На громадське обговорення надається проект Стратегії розвитку міста, для подальшого затвердження її на засіданні сесії Золотоніської міської ради.

Золотоноша. за словами авторів, стоїть сьогодні перед непростими викликами вибору свого майбутнього з огляду на глобальні процеси соціально-економічних змін та формування демократичного суспільства в Україні.

Процеси децентралізації, зміна підходів до регіонального розвитку спрямовані на посилення ролі місцевої територіальної громади, органів влади. Все більшої ваги набирає тенденція до ефективного використання власних ресурсів, створення територіальної згуртованості. Власне, Стратегія розвитку стане основним документом поступу міста на середньострокову перспективу.

Передбачає документ чотири стратегічних цілі для Золотоноші на найближчі 5 років. Мова йде про економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості, формування сильної місцевої громади, екологічну безпеку та збереження довкілля, розбудова міста, комфортного для життя, навчання, дозвілля.

В економічному розділі розробники стратегії передбачають подальше стимулювання залучення інвестицій, підвищення енергоефективності, формування кваліфікаційної та освіченої кадрової бази, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу.

У питаннях суспільних автори зазначають, що Золотоноша має бути містом з розвиненим громадським суспільством. Задля цього пропонують підвищувати громадську активність мешканців та розвивати адміністративні і соціальні послуги, орієнтовані на громадян.

Щодо екології рецепт логічний: підвищення ефективності управління відходами, покращення стану водних об’єктів міста.

Для реалізації останнього пункту розробники пропонують поліпшувати інфраструктуру Золотоноші, підвищувати якість надання комунальних послуг, забезпечити кожну дитину дошкільним вихованням та якісною освітою, створити нові об’єкти дозвілля та залучати населення до здорового способу життя.

Робоча група авторів проекту затверджена розпорядженням міського голови у червні цього року. Зауваження і пропозиції посадовця просять надавати на електронну адресу управління економіки economic@zolo.ck.ua до 20 листопада.