Сьогодні стартує баскетбольна Аматорська ліга Черкащини

На спортивній мапі Черкаської області нарешті стартує довгоочікуваний проект – Аматорська ліга з баскетболу. Нові вершини, нові учасники, інша мотивація та сучасні організаційні підходи – у цьому святі боротьби прийматимуть участь і дві золотоніські команди. “Легіон” та “Форсаж” продовжують крокувати баскетбольними майданчиками обласного центру.

Формат змагань, в порівнянні з минулими сезонами, дещо змінений. Колективи змагатимуться у двох дивізіонах. Першість у групі А виборюватимуть “Черкаські мавпи – 2”, “Ветеран-Баскет”, “Черкаси”, ЧДТУ, “Легіон”, “Смайл-Баскет”; у групі Б – “Фрегат”, “Форсаж”, ЧП, КДЮСШ-1, “Черкаські маспи – 2000”, ЧТДУ-2, “Кам’янка” та АПБ. Змагання проводитимуться в два кола.

Голова Золотоніської федерації баскетболу Артур Абрамов повідомляє на офіційній сторінці організації, що з цього сезону у Лізі запроваджується ліцензування гравців. Крім того, організатори забезпечать повний підрахунок статистики турніру. Судитимуть зустрічі одразу три арбітри одночасно.

Проводитиметься чемпіонат традиційно на майданчиках палацу спорту “Будівельник”, спорткомплексу “Сокіл” та Черкаського Державного Технологічного Університету. Взимку на прихильників баскетболу очікує ще й Кубок Черкас, який проведуть за олімпійською системою.

Тим часом якісно поповнився один з флагманів золотоніського баскетболу. До клубу долучилися Ярослав Жиговцев із “Смайл-Баскету”, Андрій Саєнко (рік перерви, екс-“Черкаські мавпи -97”), Євген Бойко із “Черкаських Мавп – 2”. Крім того, до складу долучать і одного з юних місцевих баскетболістів.

БК-Легіон-Жиговцев-Саєнко-Бойко

Ярослав Жиговцев, Андрій Саєнко, Євген Бойко

Серед втрат – новини як приємні, так і не дуже. Головний мінус – Євген Рудаков. Хоча й радіє за нього весь колектив, адже він же грає за БК “Запоріжжя” в українській Суперлізі! Друга важлива втрата – надзвичайно талановитий молодий гравець, зірка золотоніського молодіжного баскетболу Владислав Тараненко. Юнак точно не зможе продовжувати виступи, адже з вересня розпочав здобувати вищу освіту у далекій Канаді. Закінчив виступи за команду після двох проведених у ній сезонів також Максим Перехрест, ну а найбільша трагедія – Андрій Ярошенко. 17-річний талант отримав тяжку побутову травму влітку, тому поки що про спорт мова не йде…

БК-Легіон-Рудаков-Тараненко-Перехрест-Ярошенко

Євген Рудаков, Владислав Тараненко, Максим Перехрест, Андрій Ярошенко

– Маємо надію, що Андрій швидко одужає і ще не раз проявить свої здібності, – ділиться думками Артур Абрамов. – Ну а сезон на нас очікує складний, бо рівень відтепер значно вищий. Задачі ж ставимо, як завжди, максимальні – бути вище, аніж у попередніх першостях.

Перший тур Аматорської ліги відбудеться вже 6 та 7 листопада.

Дивізіон А
Ветеран Баскет – Легіон
Черкаси – ЧДТУ
Смайл Баскет – ЧМ-2

Дивізіон Б
Форсаж – Камянка
ЧП – Фрегат
ЧМ-2000 – АПБ
КДЮСШ-1 – ЧДТУ-2