Права на які пільги мають багатодітні сім’ї?

Останніми роками, хоч із значними проблемами, проте соціальна політика в Україні активно направлена на підтримку сімей з дітьми. Особлива увага в цій категорії приділяється багатодітним сім’ям. Перелік пільг для них не такий вже і чисельний, але, як не крути, таки має істотний вплив на сімейний бюджет.

На що ж саме мають право багатодітні сім’ї, розповідає провідний фахівець міського Управління праці Олена Строкань. За словами співрозмовника, згідно Закону “Про охорону дитинства”, мова в цьому ракурсі йде в першу чергу про 50-відсоткові знижки на квартплату, комунальні послуги, газове опалення, інших видів палива, абонплату за користування стаціонарним телефоном (встановлюються позачергово).

– Найбільш популярні пільги для дітей з багатодітних сімей – безоплатний  проїзд  усім видами  міського пасажирського транспорту  (крім  таксі),  автомобільним  транспортом  загального користування в сільській місцевості,  залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами  приміських  і міжміських  маршрутів, – пояснює Строкань. – ·Не забуваймо і про безоплатне отримання послуг з оздоровлення  та  відпочинку.

Аби ж не виникало інтерпретаційної плутанини, фахівець Управління праці розставила читачам крапки над “і” стосовно законодавчої бази. Олена Строкань звертає увагу, з 1 липня набули чинності зміни до згаданого вище Закону України “Про охорону дитинства”. Відповідно до них, пільги багатодітним сім`ям надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує  величини  доходу, який  дає право на податкову соціальну пільгу. У 2015 році ця сума складає 1710 гривень.

Щоб визначити ж своє право на пільги, містян запрошують до приміщення Управління праці та соціального захисту.

В якості довідки: 

Відповідно до ст.1 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім`я – це сім`я, в якій подружжя (чоловік та дружина) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім`ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Статус багатодітної сім`ї підтверджується посвідченням батьків дитини з багатодітної сім`ї, яке можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків. Діти з багатодітних сімей можуть отримати посвідчення по досягненні  6-річного віку.