Владислав Кулініч » Чому я іду в депутати обласної ради?

По-перше, тому що вже маю набутий  практичний досвід цієї роботи.

За попередню депутатську каденцію  задекларовану  мною  програму було виконано  у повному обсязі, відтак маю чисту совість відзвітуватися перед кожним виборцем, який віддав за мене голос.

Зокрема, за звітній період здійснювалось максимальне сприяння  та активна участь для забезпечення капітального ремонту та реконструкції міських очисних споруд, запровадження програми «Місто – для громадян» (ремонт доріг, освітлення вулиць та територій, пішоходів та тротуарів, приведення Золотоноші в належний санітарний стан, втілення планів забудови та озеленення).

За звітній період мною ініційовано та забезпечено надання фінансової допомоги закладам освіти (200 тис. грн.),медицини (86 тис. грн.), фізичної культури і спорту (250,8 тис. грн.), на благодійницьку діяльність спрямовано 274,2 тис. грн., інвестовано в соціальну сферу -135,3 тис. грн., культуру – 4,5 тис. грн. на потреби АТО – 223,3 тис. грн. Повний статзвіт не включає власних коштів, наданих хворим дітям,  за  особистими зверненнями та офіційними – з дитячої лікарні.

По-друге, маю чітко сформоване бачення ключових проблем та шляхи їх вирішення.

Зокрема,  Майдан в Україні оголив основні проблеми політичного життя країни – популізм, відірваність від реалій життя  та жорстка вертикаль влади. Усе це спричинило глибоку прірву між народом і політиками. Тому я глибоко переконаний, що тільки на регіональному рівні може формуватися політична еліта, здатна не на словах, а  конкретними діями відновити позитивний імідж України у світі. Час демагогії та пустопорожніх обіцянок минув. Натомість настав час прагматичного, виваженого, толерантного діалогу та співпраці між  усіма політичними силами, громадськими, релігійними, благодійними організаціями, усіма структурними підрозділами  органів місцевого самоврядування як у місті, так і в районі. Конструктивний діалог здатні вести представники усіх ланок суспільства, які мають реальний досвід у своїх галузях, займають активну життєву позицію, відкрито порушують  та вирішують гострі  питання місцевих громад.  Тільки професіонали здатні викорінити поверхневе політичне дилетантство.

Не менш важливі  проблеми промисловості. Голослівні обіцянки підвищити зарплати, забезпечити робочими місцями, знизити тарифи  та інші нічого не варті без реального відродження економічного потенціалу регіону. За умов успішно проведеної адміністративної реформи ця задача цілком лягає на плечі органів місцевого самоврядування. Це можливо тільки у форматі ефективної співпраці професіоналів усіх рівнів- потужного депутатського корпусу та власників підприємств та господарств усіх форм власності. Вивчення реального стану промислового сектору, створення сприятливого ефективного клімату та залучення інвестицій, реанімація роботи закритих підприємств та виважене їх перепрофілювання, нарощування темпів виробництва та покращення якості продукції для тих, що тримаються на плаву, ретельна кадрова робота – це спектр конкретних завдань для новообраної влади на місцях.

Актуальними залишаються проблеми бізнесу. Не потрібно винаходити велосипед: щоб підняти з колін область та країну в цілому, необхідно  лише  реалізувати на практиці випробувану у світі формулу. Розвиток малого та середнього бізнесу+ залучення інвестицій+зменшення податкового тиску. Якщо  додати сформоване сприятливе середовище для активної діяльності усіх видів підприємницької ініціативи, то розвиток малого та середнього бізнесу увінчається успіхом. Політичне сприяння суб’єктам підприємництва у пошуках нових ринків збуту та рекламі продукції забезпечить успіх справи. Так, свого часу саме залучення ефективного інвестора у ПАТ «ЗМК» сприяло виведенню  його виробничих потужностей на принципово новий рівень

Країна, яка позбавляє молодь життєвої перспективи (якісної освіти, працевлаштування, придбання соціального житла) приречена на старіння та вмирання. Альтернативою слугують конкретні кроки з підвищення рівня ВНЗ, моніторинг та  вмотивоване держзамовлення на якісних та кваліфікованих спеціалістів, відродження позицій профтехосвіти, відновлення принципів обов’язкового працевлаштування, розробка системи довгострокового кредитування житла. Дозвілля, можливість раннього самовираження – не менш важливі питання, але в основі  роботи з молоддю має бути  зроблено акцент на розвиток інтелектуальних здібностей до творчої праці, морально-психологічну стресостійкість та  високий рівень адаптованості до складного світу, в якому потрібно вміти не лише вижити, але й реалізуватися.

Турбують проблеми екології. Відрадно зазначити, що впродовж попередньої депутатської каденції  як депутат обласної ради та директор ЗАТ «ЗМК» у співпраці з  представниками влади та бізнесу я доклав значних зусиль для того, щоб   подолати головну проблему Золотоніщини –   катастрофічний стан очисних споруд. Саме вони були екологічною  загрозою для всього басейну річки Золотоношки. На часі – налагодження системи забезпечення міста якісною питною водою,  проведення екологічної експертизи стану річки з метою попередження розвитку негативного впливу на здоров’я населення; організація систематичного контролю за станом прибережних захисних смуг, система екологічних заходів на боротьбу з омелою та амброзією та ряд інших проектів екологічного спрямування.

Ключовими є проблеми соціального захисту. Рівень розвитку країни визначається ставленням до дітей та людей похилого віку. Я б додав – до соціально незахищених (багатодітних, малозабезпечених, інвалідів, людей з особливими потребами). Я глибоко переконаний в тому, що на противагу тотальним пільговим програмам, які передбачають зловживання, має прийти адресна допомога. З власного досвіду переконався в цьому, надаючи персональну допомогу хворим дітям та дорослим, які потребували медикаментозної, фінансової, оздоровчої підтримки. Кожна служба у межах своїх повноважень має  постійно турбуватися про ветеранів Другої світової війни, учасників АТО та їхніх родин,  ветеранів праці, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, багатодітних родин. Робота відповідних служб має жорстко контролюватися органами місцевого самоврядування, оскільки турбота про людину має бути першочерговою.

Для всіх верств населення  актуальні проблеми медицини. На задоволення потреб громадян та  на вимоги часу на Черкащині започатковано подвійну  модель медичних послуг – розвиток приватних клінік (для  платоспроможного населення) та безкоштовної медицини (для соціально незахищених громадян).

На часі – обов’язкова диспансеризація населення з метою вивчення та аналізу реального стану здоров’я українців. Необхідно зобов’язати  підприємства та установи фінансувати надання медичної допомоги працівникам.

Маю певні бачення проблем освіти. Відсутність стратегічного планування, намагання зробити освіту розмінною монетою в політичних іграх, радикалізм у кадровій політиці – усе це  негативно вражає освітянську галузь. З цим потрібно боротися. Основні завдання регіонального рівня: привести мережу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів  у відповідність до реальних потреб громадян. Забезпечити пропорційний  та прозорий розподіл бюджетних коштів між усіма закладами освіти. Враховуючи  нові вимоги щодо державно-громадського управління навчальними  закладами, провести ґрунтовний аналіз діяльності піклувальних рад. Максимально сприяти покращенню матеріально-технічного бази навчальних закладів як запоруки високоякісної освіти. З метою підвищення якості роботи з кадрами вдосконалити маральне та матеріальне стимулювання учительської праці за наслідками роботи.

Запровадити нову концепцію організації дитячого харчування шляхом  переходу новий технологічний рівень, рівень обслуговування та зниження собівартості шляхом укладання договорів на постачання продуктів безпосередньо виробниками, виключаючи посередництво.

Не можу обійти увагою питання дозвілля і спорту.  Соціальне розшарування суспільства призвело до  комерціалізації  дитячих захоплень, особливо спортивного напрямку. Частина дітей залишилася поза межами доступу до секцій, басейнів та спортивних гуртків. Відтак, першочерговим завданням є будівництво у Золотоноші спортивно-оздоровчого комплексу та  підвищення якості роботи ДЮСШ. Залучити підприємства  та установи до матеріального заохочення керівників спортивних гуртків, які мають високу результативність роботи. Забезпечення вчителів фізичної культури у навчальних закладах комплексним спортивним інвентарем для ефективної роботи з дітьми різних вікових категорій.

По- третє, вважаю, що Золотоноша – авангардне місто  для життя!

Як депутат обласної ради минулого скликання,  я максимально сприяв вирішенню першочергових проблем міста. Завдяки плідній співпраці  з професіоналами на всіх рівнях виконавчої влади, Золотоноша зазнала разючих позитивних змін.

Життя кидає нові виклики, і я сповнений ентузіазму їх прийняти та виконати  програму для процвітання нашого міста:

  • забезпечення позитивного інветиційного клімату (через протидію   корупції, кумівству та посилення відповідальності чиновників)
  • комплексне відновлення функціонування військової частини;
  • будівництво потужного спортивного комплексу;
  • створення нових зон для ековідпочинку містян та гостей міста;
  • повага до ветерана, турбота про дитину, увага до жінки – таким має бути гасло кожного чиновника, управлінця, керівника.

владислав-кулініч-856Владислав Кулініч, кандидат в депутати обласної ради
Директор ПАТ “Золотоніський Маслоробний комбінат”