Керівника одного з підприємств засудили за затримку зарплати

Золотоніською міжрайонною прокуратурою в суді доведено вину директора одного з місцевих заводів у грубому порушенні законодавства про працю та невиплаті заробітної плати працівникам.

Як встановлено досудовим розслідуванням і підтверджено в суді, посадовець у період часу з серпня по грудень 2014 року, в порушення статті 43 Конституції України та законодавства про працю, безпідставно не виплачувала заробітну плату працівникам, при цьому проводивши сплату податків до державного та місцевого бюджетів. Внаслідок таких протиправних дій перед 18 працівниками заводу допущено заборгованість з виплати заробітної плати у сумі понад 90 000 гривень.

Прокурорською перевіркою також встановлено, що керівник підприємства умисно не дотримувалася обов’язкової письмової форми укладення з найманими працівниками трудових договорів, реєстрації їх у державній службі зайнятості та використовувала протягом тривалого часу їх працю на умовах усної домовленості, проводячи з працівниками неофіційні розрахунки за виконану роботу.

Золотоніський міськрайоний суд підтримав позицію держобвинувача та визнав обвинувачену винною у вчиненні кримінальних правопорушень, призначивши їй покарання у вигляді одного року позбавлення волі та двох років позбавлення права обіймати керівні посади, із застосуванням статті 75 КК України – один рік іспитового строку, а також зобов’язав відшкодувати потерпілим матеріальну та моральну шкоду у розмірі понад 110 000 гривень.