Справу про вбивство на полі скоро передадуть до суду

Мілана Степіка вже робить свої перші кроки і вимовляє перші слова: «Ма-ма, та-то».

— Так, тато… Ти тата не побачиш уже більше, — ледве чутно відповідає її дідусь.

Батька дівчинки, 27-річного Володимира Степіку, вересневої ночі застрелив браконьєр. Він нібито сплутав у прицілі тепловізора людину зі звіром. Трагедія сталася на кукурудзяному полі неподалік села Бакаївка на Золотоніщині. Від отриманих поранень чоловік загинув на місці. Так однорічна донеч­ка залишилася сиротою. Без підтримки — вдова, батько-інвалід та мама-пенсіонерка, – розповідає у своєму матеріалі Черкаський край.

Володимир, згадують рідні та сусіди, ріс чуйним і товариським. Після школи отримав диплом в училищі, вступив до вишу в Черкасах. Не закінчив — зашкодила матеріальна скрута, потрібно було допомагати батькам. На згадку про 27-річного чоловіка залишилися сімейні фото, де вони щасливі утрьох, де з уст не сходить його неповторна усмішка.

— Ми разом складали плани, мріяли ростити дитину, надати їй гарну освіту, — каже вдова, Аліна Степіка.

Чому молодий чоловік опинився тієї ночі на кукурудзяному полі біля чужого села за 5 кілометрів від Золотоноші, де останні роки жив з дружиною й донечкою, рідні та друзі родини й гадки не мають.

— Поїхав, мабуть, до друга тоді в гості. Може, схотів допомогти, — чути від його односельців. — Він ніколи нікому не відмовляв і ніколи ж не їздив ні по яку кукурудзу…

Скупі відомості від правоохоронців

Журналістам у прес-службі управління МВС області дають скупі пояснення та розповідають про одного підозрюваного. Дмитро Грищенко, керівник прес-служби УМВС Черкаської області, 8 вересня 2015 року повідомив: «Під’їхав автомобіль з особою, яка приїхала на полювання. Ця особа подивилася в тепловізор, побачила у мішені теплі силуети, він сприйняв їх за дичину і скоїв постріл, коли підійшов поближче, побачив, що вбив людину. Наразі відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.115 КК України — умисне вбивство, що карається позбавленням волі до п’ятнадцяти років».

Особу душогуба встановлено, повідомляють у міліції області. Слідство зібрало всі докази причетності підозрюваного. Вилучено речові докази. Справу до суду ще не передали, бо чекають результатів гістологічної та балістичної експертиз, кажуть у районній міліції. За місяць, припускають, вона закінчиться. Підозрюваний — під домашнім арештом.

Ім’я підозрюваного у вбивстві Володимира Степіки міліціянти не називають ні рідним, ні журналістам, посилаючись на таємницю слідства. Убиті горем батьки кажуть, що їм не до судових тяганин — не мають на те ні сил, ні грошей. Вірять лише у суд Божий.

Така трагедія — не перша

Такого роду трагедії на теренах Черкащини вже мали місце. На початку літа, трьома місяцями раніше, на Смілянщині під час незаконного нічного полювання застрелили мисливця. Вбивця закопав тіло жертви, після чого застрелився у власній автівці. У передсмертній записці він зізнався у злочині.

Того разу відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.115 КК України — умисне вбивство, триває слідство.

Ці трагедії під час нічного незаконного полювання сталися, зокрема, і через доступність приладів нічного бачення, тепловізорів, нарізної зброї, кажуть черкаські мисливствознавці. Люди, які купують усе це, не знають як ним користуватися. Тож подекуди жертвами стають не лише дикі звірі.