На золотоніський “Спартак” очікує ще один вирішальний матч [ПРЕВ’Ю]

Перемога над “Лідером” кардинально змінила обставини у турнірній таблиці, проте вирішила ще далеко не все. Попереду ще чотири тури, протягом яких диспозиція може змінитися далеко не раз. Активну боротьбу за виживання протягом місяця вестимуть “Спартак”, “Авангард” та той самий “Лідер”. У цій складній гонці найкращі нині шанси мають золотонісці, адже наш клуб опинився саме в тій ситуації, коли абсолютно все в його руках. Цієї суботи у місті відбудеться матч з одним із конкурентів, гравцями з Монастирища. Наступного ж тижня на “червоно-білих” очікує виїзд до Канева, котрий зобов’язує брати перемогу. 

Спартак

Останні п’ять матчів відзначились для червоно-білої команди режимом падіння та вкрай потрібної зі стратегічної точки зору перемоги в епілозі. Привізши бойову нічию з Катеринополя, протягом трьох турів очків команда не набирала. Програли золотонісці і “Ретро”, і “Базису” з верхньої половини таблиці, і команді, яка реально претендує на чемпіонство – “Уманьферммашу”.

Якщо раніше подібні невдачі не особливо позначались на турнірному становищі, адже паралельно у безвиході знаходились конкуренти, то протягом згаданого періоду і пролунав тривожний дзвіночок. Як не крути, та очки сусіди по боротьбі десь, та потроху набирали.

Першим вирішальним матчем мала стати зустріч із поки земляками – “Лідером” із Золотоніського району. Гра очікувалась надпринциповою, адже команди розділяв всього один пункт. Тим більше, що “біло-сині” гравці точно прагнули реваншу за поразку у першому колі з рахунком 0:1. Результат гри минулої повторився, а спартаківці знову святкували тріумф.

За складної в емоційному плані гри, що супроводжувалась емоціями, грубощами та відсутністю особливої видовищності, захист золотонісців спрацював на всі сто, майже не дозволивши суперникам створити якісь реальні моменти. Шалений штрафний Бреуса із 40 метрів і поставив крапку у протистоянні.

Результати “Спартака” у попередніх п’яти турах:

Наша Ряба (г) 1:1
Ретро (д) 0:2
Базис (г) 1:2
Уманьферммаш (д) 1:3
Лідер (г) 1:0

Авангард

Незважаючи на турнірне становище, команда з Монастирища хлопчиком для биття цього дня не буде точно. Останні поєдинки це доводять яскраво, адже команда також робить все можливе, аби залишитись в елітному дивізіоні. Більше того, часом видає результат, котрий не очікували навіть власні найбільш оптимістичні прихильники.

Розпочав вдалу серію клуб, як не дивно, з поразки. Ще 22 серпня “Авангард” мінімально поступився “Уманьферммашу”. Хоч очків і не здобули, проте 0:1 на виїзді проти лідера чемпіонату – це вже результат. Подібна теорія мала нагоду підтвердитись і в наступному поєдинку. Тоді вдома із конкурентом, “Лідером”, розписали бойову нічию – 1:1.

Додала ж настрою і переваги над сусідами по боротьбі несподівана гостьова перемога над “Олімпом”. Далі обов’язкова програма у вигляді трьох очків із колективом, котрий ще не відзначився у сезоні абсолютно нічим (“Канів”) і просто таки сенсаційна нічия з “УТК-Ятрань”.

Ця успішна серія і дозволила “Авангарду” нині не опинитися у підвалі таблиці. Та розслаблятися не варто також. Після двох поспіль поразок клуб знаходиться на відстані двох пунктів під передостаннього місця. Поєдинок зі “Спартаком” – надважливий. У випадку перемоги кожна з команд значно підвищить свої шанси залишитись у “вишці”.

Результати “Авангарду” у попередніх п’яти турах:

Олімп (г) 2:0
Канів (г) 2:1
УТК-Ятрань (д) 2:2
ЛНЗ-Лебедин (г) 1:3
Зоря-Черкаський Дніпро-2 (д) 1:2

Взаємовідносини між командами

Матч першого кола між цими командами відбувся у 27 червня. Тоді друга поспіль перемога золотоніських футболістів дозволила їм обігнати сусідній “Лідер” та нарешті посісти десяту сходинку. У складній виїзній грі в Монастирищі червоно-білі трімфували з рахунком 2:1.

Розпочав “Спартак” гру невдало, пропустивши гол. Та після суттєвого “розбору польотів” у роздягальні і ряду тактичних змін як індивідуальних, так і командних, “червоно-білі” вийшли після перерви вже зовсім іншими. Гравці значно пришвидшились, а це сприяло появі серії вкрай небезпечних атак у обидві сторони.

Успіх під час другого тайму був на боці золотонісців – вже на 55-й хвилині рахунок вирівняв Денис Бреус. Проте, вже маючи достатній результат (нічия з такого виїзду – точно не трагедія), “Спартак” не спинився і продовжив атакувати. Перевагу й оформив у результат той самий Бреус, оформивши дубль на 77-й хвилині.

Гравці та менеджмент “червоно-білих” присвятили перемогу екс-гравцеві команди Олексію Гринькові (в пам’ять про нього золотонісці грали сьогодні з чорними стрічками).

18 тур

афіша-870