На Золотоніщині намагаються боротися із фермерськими зарплатами “в конвертах”

У РДА відбулась розширене засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За словами посадовців, виплата заробітної плати – один з найголовніших пріоритетів роботи, із порушниками нині поводяться жорстко, а ситуація постійно контролюється.

На засідання було запрошено керівників 25 суб’єктів господарювання. Прибули ж лише восьмеро із списку тих, кому повідомили про необхідність появи та пояснення ряду питань.

За повідомленням районного управління праці, проігнорували захід у товариствах «Черкаський деревопросочувальний комбінат», «К.І.Т.», «Агро-Холдінг 2014», «Агротрейдспілка», у приватних підприємствах «Лазоренко», «Хвиль-Агро», «Деньгівське-2», у фермерських господарствах «Відродження» та «Златополь». Фахівці зазначають, що усі ці господарські структури заробітну плату своїм працівникам виплачують у розмірі 1200 – 1500 гривень, тоді як в інших у середньому вона тримається на рівні 3200 гривень. Чому люди недоотримують зарплат, а держава – податків, не обґрунтував ніхто.

Управління районного Пенсійного фонду зазначає, що із 55 фермерських господарств тільки 15 мають найманих працівників. Такі дані, на думку працівників установи, наштовхують на логічні запитання щодо тіньового ринку робочої сили і заробітних плат в конвертах.

Фермерські господарства «Добробут-Агро», «Алекс 1985», «Надія», «Артик», «Любава 2013», приватних підприємців Різника, Депутата, Христича та Караванського повідомляють у звітах про те, що не мають найманих працівників. Члени комісії запрошували представників господарств, аби ті переконали, що справді обходяться у своєму виробництві без помічників та поділилися досвідом господарювання. За винятком останнього “Любави”, ніхто із згаданих фермерів не з’явився і нічого пояснювати не став.

– В учасників засідання склалося враження, що фермери, які на словах виступають за прозорі правила гри в аграрному бізнесі, самі ж їх і порушують. А від діалогу з владою відмовляються взагалі, – зазначається у повідомленні.