Стадіон “Колос” прийматиме футбольне дербі, яке стане одним з ключових в сезоні

Черговий сезон черкаського футболу плавно доходить до фінішної прямої, тому й від матчу до матчу дедалі збільшується напруженість та відповідальність за результат на обох полюсах турнірної таблиці.

Чемпіонська гонка набрала колосальних обертів і, судячи з усього, все може вирішитися аж у заключному турі. Золотонісців більше цікавлять місця останні, через які команди-невдахи поповнять у наступному чемпіонаті нижчий за рангом дивізіон. Тут за право лишитись у когорті найсильніших б’ються наразі “Авангард”, “Лідер” та “Спартак”.

Дві останні і зустрінуться на центральному стадіоні вже завтра. Поєдинок цей став надпринциповим після попереднього туру. Минулої суботи золотоніські футболісти майже без шансів поступились лідерові змагань “Уманьферммашу”, а от клуб, котрий має формальну прописку у Золотоніському районі, абсолютно несподівано переміг на виїзді “Зорю”. Відтак, наразі команди розділяє лише одне очко, а “Лідер” прагнутиме не лише обігнати поки що земляків (наступного сезону клуб переїздить до обласного центру), а й реваншуватися за поразку у першому колі.

Спартак

Останні п’ять матчів головна команда міста поки знаходиться у режимі падіння. Вирвавши перемогу у “Олімпа” та привізши бойову нічию з Катеринополя, більше “червоно-білі” очків поки що не набирали. Програли золотонісці і “Ретро”, і “Базису” з верхньої половини таблиці, і команді, яка реально претендує на чемпіонство – “Уманьферммашу”.

Якщо раніше подібні невдачі не особливо позначались на турнірному становищі, адже паралельно у безвиході знаходились конкуренти, то протягом останніх турів і пролунав тривожний дзвіночок. Як не крути, та очки сусіди по боротьбі десь, та потроху набирали.

Результати “Спартака” у попередніх п’яти турах:

Олімп (д) 3:2
Наша Ряба (г) 1:1
Ретро (д) 0:2
Базис (г) 1:2
Уманьферммаш (д) 1:3

Лідер

Як здавалося, екс-“Ураган” та “Пальміра” нині просто виконує програму мінімум, не маючи шансів на якусь серйозну боротьбу за щасливий квиточок до наступного сезону. Все типово: “свої” очки команда більш-менш справно брала (нічия з “Авангардом”, розгром розібраного “Канева”), командам вищим за становищем поступалась без варіантів.

Всю теорію знищив минулий тур. Гадаємо, в шоці (хто в приємному, а хто і не дуже) були обидві сторони – як гравці з Білозір’я так і герої нашого аналізу.

Результати “Лідера” у попередніх п’яти турах:

Авангард (г) 1:1
Канів (д) 8:1
УТК-Ятрань (г) 0:4
ЛНЗ-Лебедин (д) 1:3
Зоря-Черкаський Дніпро-2 (г) 2:1

Взаємовідносини між командами

Червневий поєдинок став першою сторінкою виходу “Спартака” із кризи. Всі надії покладались на дербі. Матч цей особливим був не лише через складну турнірну ситуацію обох команд. “Червоно-білі” на той момент ще не зустрічалися з “Лідером” – об’єднаним колективом “Пальміри” та “Урагану”, тому поточний поєдинок мав стати, окрім іншого, і новою сторінкою історії стосунків сусідніх команд. Перший абзац лишився за номінальними господарями – 1:0 на користь “Спартака”.

В цілому шанси на успіх надалі вищі у “Спартака”, адже у нього після завтрашнього поєдинку в запасі ще дві цілком придатних для успіху гри – домашня з “Авангардом” та візит до Канева. Тут, за великим рахунком, можна і треба брати 6 очіків. Ну, хоча б чотири. Той випадок, коли у “вишці” лишиться справді той, хто заслуговує.

svyVw0v1Zlc

лідер-спартак-870