Що робити при спробі політичного підкупу? Поради майбутнім виборцям

Що робити, якщо перед виборами вам зателефонували, або звернулись очно із пропозицією матеріальної допомоги у вигляді грошей чи продуктів харчування? Не зволікати та реагувати миттєво. Як показує сучасна українська практика, політичні шахраї скористаються будь-якою нагодою, аби придбати зайвий голос.

Потенційному ж електорату слід пам’ятати, що згідно статті 160 Кримінального Кодексу України, відповідальність за підкуп несе також і виборець. За що?

За “…прийняття ним пропозиції, обіцянки неправомірної винагороди, а саме продуктових наборів, що роздаються з агітаційних наметів кандидатів в  депутати; грошей за голосування за того чи іншого кандидата; консультацій та надання медичної допомоги лікарями у разі забезпечення цих послуг одним з кандидатів в депутати і таке інше”.

У разі згоди на громадянина, до речі, може бути накладено як штраф від 121 800 гривень. Це як мінімум. Може бути і обмеження волі на два роки. Невигідна “гречка” якась виходить. Кримінальна відповідальність за вчинення виборцем протиправних дій настає з 16 років.

Також не забуваймо і про відповідальність моральну. До війни та крові ми, українці, вже звикли, а перед пам’ятниками тій самій Небесній Сотні зупиняємось чимраз рідше. І справа не в показовості. Справа у закладних в собі суспільних цінностях. Не будемо дублювати набридлу вже давно всім фразу “за що вмирали хлопці?”, котру використовують політики усіх мастей. Та подумати таки варто. Наодинці. Для себе.

Якщо ж ви таки жертвою або свідком неправомірних дій політичних шахраїв, є й куди звернутися. Або міліція (102), або територіальна виборча комісія (5-34-93). Сподіваємося, що Золотоношу ця велика політична забава омине.