Військовослужбовці відсвяткували перші іменини свого полку у Золотоноші [ФОТО]

156 зенітний ракетний полк, який у квітні 2014 року було передислоковано з Донецька до Золотоноші, був створений на виконання директиви головнокомандувача Сухопутних військ Збройних Сил СРСР від 29 вересня 1961 року. Нині у нашому місті вже освоїлися близько 200 бійців.

З нагоди 54-ї річниці з дня створення полку 29 вересня у золотоніському Будинку дитячо-юнацької творчості відбулися урочистості. Поздоровити військовослужбовців із святом прийшли міський голова Віталій Войцехівський, депутат обласної ради та голова правління ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат» Владислав Кулініч, голова райдержадміністрації Олександр Лісовий та військовий комісар Золотонісько-Драбівського ОВК Ігор Малимон.

У вітальному слові посадовці побажали, аби всі завдання, поставлені командуванням, носили лише навчальний характер і запевнили, що всіляко сприятимуть утвердженню позицій полку у Златокраї, а від гостинних золотонісців варто очікувати лише щирого і теплого ставлення. Адже кожен розуміє, що держава повинна бути сильною не лише економічно, а й мати надійний захист. Поздоровив колег і заступник командира частини, полковник Микола Баутін.

156 зенітний ракетний полк 1 [870_650]

Віталій Войцехівський відзначив грамотами міської ради зенітників, які продемонстрували високі показники у бойовій підготовці та зразково виконують службові обов’язки. Серед нагороджених – старший прапорщик Валерій Крицький, працівник ЗСУ Михайло Саїдов, молодший сержант Дмитро Свиридов, старші солдати – Анна Пожарська і Тамара Чумак, капітан Денис Скирдач, старший сержант Катерина Круглова. Олександр Лісовий вручив подяки районної держадміністрації майорам: Артемові Піротію і Андрію Кізілову, капітану Олександрові Шевченку.

Творчі колективи міського Будинку культури підготували чудовий святковий концерт. Завзято вітали іменинників народний аматорський ансамбль «Задніпряни», солісти –  Микола Миколенко та Станіслав Іванилюк. Не шкодували палких аплодисментів глядачі для талановитих азартних сестричок-танцівниць Даші і Саші Нечипоренків, Валерії Лісун і Олександра Озірського із ансамблю «Успіх» та інших майстрів сцени.

За більш як піввікову історію свого існування 156 зенітний ракетний полк відзначився якісним виконанням поставлених задач, зразковою дисципліною, бездоганним виконанням службових обов’язків особовим складом, успіхами у бойовій підготовці.

156 зенітний ракетний полк 3 [870_650]

Тож як символ честі, доблесті і слави цьому військовому підрозділу у 1963 році було вручено бойовий прапор, у 1970-му – нагороджено перехідним Червоним прапором Одеського військового округу, у 73-му – Червоним прапором та грамотою Президії Верховної ради СРСР.

У січні 1992 року частина перейшла під юрисдикцію України і 12 січня особовий склад полку прийняв присягу на вірність українському народу. У 2007 році підрозділ був передислокований до Донецькf, Авдіївки, Маріуполя та Луганська. У 2008-му – наказом міністра оборони України йому присвоєно звання Донецький відповідно до місця дислокації. У 2011 році вручено бойовий прапор та грамоту Президента України.

З квітня 2014-го військовослужбовці виконують бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції. За цей час ними збито 12 безпілотних літальних апаратів противника. За особисту мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету України, військовослужбовці отримали нагороди та відзнаки міністра оборони України та начальника Генерального штабу.

Алла Капля, тижневик “Златокрай”, спеціально для zolotonosha.ck.ua 

Фото: Руслана Галата

 156 зенітний ракетний полк 2 [870_650]  156 зенітний ракетний полк 4 [870_650] 156 зенітний ракетний полк 5 [870_650]