Золотоніські греко-католики розпочинають будівництво храму [ФОТО]

27 вересня біля недільного ринку золотонісці освятили хрест, наріжний камінь та місце, де буде побудовано храм Української Греко-Католицької Церкви.

За повідомленням Київської архієпархії, місцева громада УГКЦ на цю подію чекала довго, проте з різних причин не могла отримати постійного та гідного місця для молитви. Нещодавно ж, за сприянням органів місцевої влади, парафії вдалось отримати земельну ділянку. Розташована вона близько до центру міста, а це, на думку вірян, дозволить мешканцям частіше приходити до храму.

Здійснив процес освячення столичний гість – Єпископ-помічник Київський Владика Йосиф (Мілян). Опісля звернув увагу церковної громади на свято Хресного Знамення, котре відзначали саме цього дня.

– Чим є для нас цей символ? Ми за нього боролися у радянський період, коли дитині в школі хрестик могли зірвати з шиї. Це було боляче… Чим для нас сьогодні є хрест? Можливо для когось це частина біжутерії, – звернувся до присутніх Єпископ. – Але коли трапляються якісь труднощі, відразу робимо на своєму тілі знак Хреста. Ми, переживаючи за своїх дітей, хрестимо їх. Десь інтуїтивно, без богословських наук розуміємо, що це мусить бути якийсь захист. Сила, яка обереже, захистить, доброю угУГдорогою.

Також Йосиф згадав і про війну, яка нині над могилами ставить нові хрести, зазначивши, що чужого горя немає, адже ми всі за все відповідаємо. Щодо самої майбутньої споруди зауважив, що найголовніше – побудувати храм у людській душі.

храм угкц 1 [870_650] храм угкц 2 [870_650] храм угкц 3 [870_650] храм угкц 4 [870_650] храм угкц 5 [870_650]