Золотоноша відзначила чергові іменини [ФОТО]

439-ту річницю свого міста святкували 23 вересня жителі Золотоноші. Паралельно з днем народження рідного населеного пункту, відзначали мешканці і 72-гу річницю його визволення від німецьких військ.

Програма заходів цього року була розподілена не на один день, адже культурні події розпочалися ще у п’ятницю. Протягом двох днів у парку Шевченка відбувався приурочений в тому числі й до Дня міста молодіжний “Фестиваль патріотичної пісні“. Основна ж частина святкування була запланована, як і годиться, саме на історичну дату.

Не завадив гарному настрою і будній день, адже задля створення сприятливих умов ще два тижні тому місцева влада оголосила його вихідним. У відповідному розпорядженні також рекомендувалося дотриматись запропонованого графіку і приватним підприємствам, аби уникнути виробничих непорозумінь.

Розпочався святковий день вранці з проведення урочистого мітингу на центральній площі, учасники якого згодом, за традицією, продовжили відзначення у парку Шевченка. Тут на золотонісців чекали виставки майстрів декоративного мистецтва, а також пункти харчування, відкритий шаховий турнір і польова каша для найстарших містян.

день міста золотоноша 1 [870_650]

По обіді розпочався святковий концерт “З любов’ю до міста”, під час якого, зокрема, ряд золотонісців нагородили грамотами та цінними подарунками. Відзначали на літній сцені земляків, котрі запам’ятались за рік своїми професійними, громадськими чи людськими якостями.

Кращим підприємством визнано ТОВ “ФЕС УКР”, котре займається виробництвом кави. Поруч із успішними показниками економічної діяльності, тут діє і зразковий порядок. Харчовики його демонструють цілком європейськими підходами до справи, адже поруч із презентабельним зовнішнім виглядом заводу, не менш ефективними є і принципи управління ним. За весь час роботи у жодної профільної служби Міськвиконкому не було претензій до виробників MacCoffee.

Кращими підприємцями стали Петро та Оксана Міхновські, Тетяна та В’ячеслав Дмитренки, Олександр Кушніренко. Родина Міхновських поряд із багаторічним господарюванням на своїй меблевій фабриці запам’яталася містянам і активною волонтерською діяльністю від самого початку окупації сходу країни.

Серед керівників відзначили начальника місцевого відділення “УкрГазБанкуІрину Грінько, а також голову правління “Золотоніського маслоробного комбінатуВладислава Кулініча. Підприємство, котре він очолює, за два роки здійснило справжній прорив, зумівши пережити втрату більшості шляхів збуту через санкції на ввезення сиру з боку Росії. Наважившись на масштабні зміни засобів виробництва та підходів до нього, нині працівники молочної сфери пожинають свої плоди – на українську продукцію звернув увагу Китай, а саме підприємство отримало високу оцінку європейських комісарів.

день міста золотоноша 2 [870_650]

Кращими за професією цього року виділили дев’ятеро земляків. Привітали на день міста Анну Біт-Давід (музичний керівник ДНЗ “Калинка), Віталія Варламова та Івана Сіпку (обидва – слюсарі 4-го розряду “Міського водоканалу“), Олену Храмоту (начальник інженерно-технічного відділу управління ЖКГ), Наталію Алюкову (головний редактор газети “Златокрай”), Євгена Гонзу (хормейстер та керівник самодіяльного чоловічого вокального ансамблю „Срібна кварта”), Марію Рошкович (хормейстер, керівник хору ветеранів МБК) та Ірину Карпенко (учитель образотворчого мистецтва школи №6).

Окреме вітання до Володимира Сержука, лікаря-ортопеда, завідувача місцевим травматологічним відділенням, котрий зовсім нещодавно указом президента отримав звання Заслуженого лікаря України.

Серед найкращих громадських діячів прогнозовано опинились ті, хто вже два роки тримає другий фронт у тилу – волонтери. У номінації відзначили гіперактивну в цьому плані Лесю Шкурко, а також співавтора та керівника головного волонтерського дива міста. В’ячеслав Назаренко та його побратими з Комітету сприяння обороні за рік мають значний список звитяг, а також широку географію відвідин зони АТО.

Кращий голова первинної ветеранської організації – Ніна Горбик (голова квартального комітету №4), а от зразкових будинків виявилось два: приватний та багатоквартирний. З цього приводу лунали імена Лариси Строкань (господар садиби на провулку Новобахівському), а також Миколи Кривоноса (старший п’ятиповерхівки на Січовій 25).

день міста золотоноша 3 [870_650]

Найкращим спортсменом міста визнано молоду зірку золотоніського “Спартака” Дениса Бреуса, котрий вже має немало, як для свого віку, індивідуальних досягнень на обласній першості.

Врешті-решт, один з найбільш позитивних та приємних моментів – нагородження кращої родини міста. Це звання цілком заслужено дісталося Олегу та Наталії Горяченкам, котрі плідно та успішно виховують сімох всиновлених дітей.

Закінчували урочистості золотонісці переглядом виступу білоцерківської творчої групи, ансамблю народних інструментів “Лад”, найкращих виконавців, а також талановитої місцевої молоді.

Перші згадки про наше місто, нагадаємо, датуються 1576 роком. Вже за 50 років Золотоноша отримала Магдебурське право та символіку, котрою прикрашається дотепер. Дізнатися більше про історію іменинниці можна за допомогою матеріалів нашого проекту Золотоноша Історична.

Фото: Руслан Галата

   день міста золотоноша 4 [870_650] день міста золотоноша 5 [870_650] день міста золотоноша 6 [870_650] день міста золотоноша 7 [870_650] день міста золотоноша 8 [870_650] день міста золотоноша 9 [870_650] день міста золотоноша 10 [870_650] день міста золотоноша 11 [870_650] день міста золотоноша 12 [870_650] день міста золотоноша 13 [870_650] день міста золотоноша 14 [870_650] день міста золотоноша 15 [870_650]