«Золотий» дебют золотоніських боксерів: троє спортсменів привезли до міста перші місця [ФОТО]

Золотоніські атлети вперше в історії взяли участь у обласних змаганнях з боксу серед дорослих у Черкасах і одразу здобули нагороди вищого ґатунку. Наші спортсмени міського клубу «Центуріон», Сергій Мунька (до 60 кг.), Євген Мазур (до 56 кг.) і Ярослав Литвиненко (до 75 кг.), у досить напруженій та, часом, нерівній у плані досвіду боротьбі зуміли привезти до міста «золоті» медалі, а також здобули право представляти Золотоношу на Чемпіонаті України у Запоріжжі вже за місяць. Тренер чемпіонів Олександр Воробйов прокоментував дебют земляків.

За словами Олександра Трофимовича, золотонісці очікувано очолили п’єдестал у своїх вагових категоріях. Навіть незважаючи на те, що нашим хлопцям протистояли статусні боксери, за плечима у яких десятки поєдинків на різних рівнях.

– Нас не перший рік запрошують взяти участь у подібних змаганнях серед чоловіків старших 22-х років, але потенціалу дещо не вистачало, – говорить Воробйов. – До цьогорічних змагань ми планомірно готували одразу трьох бійців, але знали, що буде досить непросто. Скажімо, для Жені Мазура це були другі змагання в житті, до яких він підійшов із третім спортивним розрядом і маючи за плечима лише кілька повноцінних поєдинки. А усі три його суперники мали неабиякий досвід (один із них і взагалі провів 88 боїв у своїй кар’єрі) і звання кандидатів у майстри спорту. У фіналі Мазуру протистояв дорослий 30-річний чоловік. Тим приємнішою стала його перемога.

Особливі сподівання покладалися на Сергія Муньку, який окрім Золотоноші тренується у обласному центрі у відомого наставника Андрія Мальованого і має за плечима кілька років участі у складі збірної області.

– Це талановитий хлопець, який має неабиякий потенціал і приємно, що він виправдав усі аванси. Покладаємо на нього великі сподівання. Сергій уже сьогодні може бути взірцем для майбутнього покоління, – підкреслює Трофимович, як лагідно називають його вихованці.

А Ярослав Литвиненко взагалі проводив свої перші бої на такому рівні. Незважаючи на те, що він виступав у категорії «В», це жодним чином не нівелює його перемогу, адже до фіналу він дістався впевнено.

– Це наша ще одна гордість. Ярик продемонстрував досить зрілий бокс і довів, що готовий до нового рівня. В фіналі йому протистояв досвідчений місцевий боксер, якому він майже не залишив шансів у ринзі.

Для нашого міста це дійсно неабиякий успіх, до якого ми йшли досить довго.

– Напередодні змагань я говорив хлопцям, що ми їдемо виключно за перемогою, – підкреслив Олександр Воробйов. – Приємно було бачити, як горіли очі в усіх трьох спортсменів, з яким бажанням вони готувалися до цих змагань. Напевно це й зіграло вирішальну роль, адже у ринзі жоден не дозволив собі хоч краплі роз концентрації, чітко дотримуючись плану на кожен окремий бій.

До цього успіху причетний і бійцівський клуб «Едельвейс» із Чорнобаю, адже сам Олександр Трофимович живе в цьому селі і щодня приїжджає до Золотоноші, щоб передавати свої навички і вміння наших хлопцям і дівчатам.

– Для нас не існує розподілу на чорнобаївских чи золотоніських. Куди важливіше, щоб молодь зростала здоровою і була відлучена від негативних впливів вулиці. Саме для цього ми працюємо і живемо. І якщо серед бажаючих позайматися ми ще зможемо виокремити спортсменів із спортивними задатками, для всіх нас це великий плюс.

Не секрет, що батьки не в захваті від занять своїх дітей боксом, слідуючи стереотипам про травмонебезпечність цього виду спорту.

– Цей вид спорту не настільки небезпечний, як комусь здається, в першу чергу ми змушуємо спортсменів думати головою, приймати миттєві рішення і проявляти свої кращі бійцівські якості. В житті ці риси обов’язково стануть в нагоді. Тому я б не говорив, що треба боятися цей вид спорту. Переконаний, що все залежить від самого спортсмена, адже усі види спорту загрозливі для життя.

Зрозуміло, що державна підтримка спорту в нашій країні залишає бажати кращого. Тому на місцевому рівні залишається сподіватися лише на небайдужих людей. Для участі у цих змаганнях власні кошти боксерам і тренерському штабові виділив підприємець Ігор Пауков, до допомоги долучився і Вячеслав Пождін, котрий завжди підтримує нашу команду. Не залишаться без підтримки наші новоспечені чемпіони і з боку міської влади: на сьогодні меом міста Віталієм Войцехівським ухвалено рішення заохотити боксерів.

Спілкувалась Анастасія Лазоренко

 boxeri [870_650]

На фото (зліва-направо):
Сергій Мунька , Олександр Воробйов, Євген Мазур, Ярослав Литвиненко