Здорова молодь – здорова Україна. Як школярі відзначали олімпійський тиждень [ФОТО]

Щороку у вересні усі золотоніські школи відзначають на своїй базі завжди масовий тиждень спорту. Ланцюжок тематичних заходів зазвичай закінчується масштабним святом у останній день навчального тижня – олімпійськими іграми.

Захід проводиться не просто так, а несе в собі головну мету – залучити до масового спорту усіх, незалежно від здібностей чи умінь. Діти ж на подібному святі не лише демонструють свої таланти. Адже самими змаганнями антураж Ігор не обмежується. Юнаки та дівчата зазвичай із задоволенням долучається до оргмоментів, а також створюють цілком пристойну підтримку своїх, локальних улюбленців.

Як відбувалось свято спорту у різних навчальних закладах міста, дізнавайтесь у нашому огляді.

Гімназія

“Ми, учні Золотоніської гімназії імені Семена Дмитровича Скляренка, урочисто обіцяємо дотримуватись традицій українських спортсменів, розвивати фізичні уміння, виховувати спритність, витриманість, сміливість, почуття колективізму, дружби, взаємовиручки, прививати прагнення до занять фізкультурою, виховувати відчуття патріотизму, любові до Батьківщини”.

Така небуденна, проте традиційна для навчального закладу клятва лунала над полем центрального шкільного стадіону теплого вересневого дня. Обіцяли ж гімназисти не просто, а на честь щорічного фестивалю юнацького спортивного духу – Олімпійських ігор.

Усі класні колективи, від цьогорічних найменших дебютантів до майбутніх випускників, визначали найспритніших у найрізноманітніших видах спорту. Учні молодшої ланки – це олімпійський резерв майбутніх здобутків, котрими щороку відзначається плеяда гімназійних спортсменів. Для них програма окрема – веселі та вкрай напружені “Веселі старти”, під час яких здобуваються базові навички для індивідуальних та командних видів спорту, а вчителі фізкультури вже приглядаються до майбутніх перлин.

Старші ж школярі змагались цього дня на всіх майданчиках свого спорткомплексу. Футбол, піонербол, стрітбол, настільний теніс, шахи, шашки – ця вереснева п’ятниця точно не дала засумувати нікому.

Долучились до свята і спеціальні гості. Роль головного арбітра фестивалю виконував заслужений спортсмен міста, футболіст, волейболіст, а нині – директор місцевої спортивної школи Сергій Чмир. Солодкими ж подарунками для всіх учасників далеко не вперше забезпечив підприємець Сергій Гордєєв.

Внутрішні змагання минули, потенційні обличчя гімназійного спорту ще раз показали свою майстерність, а попереду на них чекає не менш напружений, але приємний рік. Міські та обласні змагання з баскетболу, стрітболу, легкої атлетики, настільного тенісу, інтелектуальних ігор, Спартакіада та Кубок Маслоробного комбінату з футболу – хтозна, які нагороди привезуть юнаки та дівчата цього року. В будь-якому випадку викладачі гімназії впевнені, що їх, як завжди, буде немало.

Олімпійський тиждень гімназія 9 Олімпійський тиждень гімназія 8 Олімпійський тиждень гімназія 7 Олімпійський тиждень гімназія 6 Олімпійський тиждень гімназія 5 Олімпійський тиждень гімназія 4 Олімпійський тиждень гімназія 3 Олімпійський тиждень гімназія 2 Олімпійський тиждень гімназія 1 Олімпійський тиждень гімназія 10

Фото: Анастасія Заболотня

Друга школа

10 вересня у СШІТ провели “Веселі старти” для учнів початкових класів. Дітям запропонували різноманітні спортивні станції, на яких вони мали змогу позмагатися в силі, спритності, винахідливості та просто відпочити. Цікаві естафети та спортивна вікторина не залишили байдужим нікого. Взяли в них участь і батьки разом з вчителями.

Наступного дня у навчальному закладі відбувся Олімпійський день. Загальношкільна лінійка розпочалася святковим внесенням Олімпійського прапора. Цю почесну місію виконали учні 11 класу Ольга Кисіль та Євгеній Луганський, учні 2-го класу Кіра Акіменко та Даніїл Котко. Старші класи змагалися в декількох видах спорту. Учні мали змогу обрати саме той вид, яким цікавляться найбільше: футбол, баскетбол, шахи, шахмати, дартс, піонербол, теніс. Арбітрами ж були одинадцятикласники.

Перемогу у шашках здобула учениця 10 класу Юлія Стеценко. У змаганнях з піонерболу перемогла збірна команда 6, 7, 10 класів; настільного тенісу – Тарас Середа, учень 7 класу; з дартсу – Владислав Прудкий, учень 10 класу. Найкращими футболістами школи стала збірна команда на чолі з капітаном Назаром Верещакою, учнем 5-Б класу.

Час, проведений на стадіоні, пролетів непомітно. Як це буває у спорті – хтось переміг, інший програв, хтось задоволений, дехто розчарований. Але здобуток заходу – добрі емоції і переконання, що фізкультура та спорт – це здоров’я, спілкування, відпочинок.

 w_04 v_02 t_01 m_08 m_07 m_04 m_03 m_01 l_03 L_01 f_02 11_01

Третя школа

У ЗОШ №3 традиційний фестиваль розділили на декілька етапів, котрі відбувались впродовж тижня. Розпочали змаганнями з шахів і шашок. В них взяли участь команди дівчат і хлопців.

Окрім цього, учень 3-Б класу Ростислав Гончаренко, юний талановитий шахіст, який відомий своєю майстерною далеко за межами Золотоноші, провів сеанс одночасної гри з вісьмома суперниками. В усіх поєдинках здобув перемогу.

Змагання з настільного тенісу проводили за олімпійською системою. Кожен учень мав змогу потренуватися, а вже потім випробувати свої сили в поєдинку з суперником. Підсумки змагань такі: 1 місце – Роман Груша (9-Б клас), 2 місце – Ілля Салогуб (9-Б клас), 3 місце – Олексій Мазур (7-А клас).

Родзинка тижня – змагання серед дівчат зі штовхання ядра. Перемогу тут здобула Вероніка Чумак (10 клас), срібло у Олександри Кухаренко (9-А клас), бронзою відзначилась Богдана Поїздник (11-А клас).

Олімпійський тиждень ЗОШ3 5 Олімпійський тиждень ЗОШ3 1 Олімпійський тиждень ЗОШ3 2 Олімпійський тиждень ЗОШ3 3 Олімпійський тиждень ЗОШ3 4

Фото: zosh-nomer3.com

П’ята школа

8 вересня у цьому навчальному закладі відбулася загальношкільна лінійка, яка розпочалася з внесення Олімпійського прапора.

Протягом спортивного тижня проведені змагання для учнів школи. Розпочали, зокрема, із “Веселих стартів” для початкових класів, де були запропоновані різноманітні естафети на спритність, витривалість та винахідливість. Не менш захопливими, за словами організаторів, були і змагання для учнів 5-11 класів.

Активну участь у спортивних заходах брали вчителі. На думку педагогів, піклування про хороший емоційний стан учнів, створення комфортних психологічних умов сприяє вирішенню завдань оздоровлення дітей під час проведення спортивних змагань.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Олімпійський тиждень ЗОШ5 1 Олімпійський тиждень ЗОШ5 2 Олімпійський тиждень ЗОШ5 3 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фото: zoloschool5.org.ua

Шоста школа

ЗОШ №6 також підхопила ідею проведення Олімпійського тижня, під час якого учні отримали можливість дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи, про те, як загартувати себе не лише фізично, а й інтелектуально.

В рамках Олімпійського тижня в школі вчителями фізичної культури проведені Олімпійські уроки та спортивні перерви. В останній день відбулось загальношкільне свято «Олімпійські надії», яке традиційно розпочалося із винесення Олімпійського прапору кращими спортсменами школи. Педагог-огранізатор Ірина Карпенко ознайомила присутніх з історією олімпійського руху, назвала кращих спортсменів України. На захід завітав ветеран педагогічної праці, колишній вчитель фізичної культури цього закладу Л.М. Веремій.

У цей день подвір’я школи перетворилося на суцільний спортивний майданчик, де одночасно проводилися «Старти надій» для учнів 2-4 класів, міжшкільні змагання з підтягування, з футболу, баскетболу, стрибків у довжину. На завершення свята відбулися змагання з волейболу між командами учнів та вчителів. Усі учасники отримали позитивні враження та натхнення для подальших спортивних досягнень.

  Олімпійський тиждень ЗОШ6 5 Олімпійський тиждень ЗОШ6 1 Олімпійський тиждень ЗОШ6 2 Олімпійський тиждень ЗОШ6 3 Олімпійський тиждень ЗОШ6 4

Фото, відео: zoloschool6.ucoz.ua