У Золотоніських лісах проклали 1,5 тисячі захисних смуг

У зелених зонах навколо Золотоноші проводять активну протипожежну діяльність. Протяжність лісів тут дуже велика. І це переважно соснові насадження, які спалахують від найменшої жарини. Тому місцеві лісівники особливо ретельно виконують усі протипожежні профілактичні заходи. Адже запобігти завжди простіше, ніж ліквідувати наслідки.

За повідомленням обласного Управління лісового господарства, фахівці цього року поновили понад тисячу кілометрів мінералізованих смуг і проклали 412 кілометрів нових, щоб захистити ліси від поширення пожеж. Також у лісових культурах «піднімають» крони, тобто, обрізають ніжні гілки, щоб вогонь не переходив у верховіття. У кожному лісництві створено рейдові бригади. Головне їхнє завдання – патрулювати ліс, щоб не допустити чи вчасно виявити загоряння. Крім цього, вони застерігають усіх, хто прийшов до лісу, бути обережними з вогнем.

– Наше завдання – мінімізувати ризики для лісу. А найбільше їх виникає там, де ведеться людська діяльність. Тому робота з людьми, протипожежна агітація не менш важлива, ніж технічні протипожежні засоби, – говорить директор ДП «Золотоніське лісове господарство» Микола Бас.

Цього року 7 порушників було притягнуто до відповідальності. Щоб населення пам’ятало про небезпеку вогню в лісі, встановлено багато протипожежної агітації поблизу насаджень, місць відпочинку, автодоріг, публікуються статті в газетах та виходять звернення по радіо.

лісництво 03 [870_650] лісництво 01 [870_650] лісництво 02 [870_650]