Районні депутати шукали причини жахливого стану сільських доріг

На черговій сесії Золотоніської райради депутати висловили обурення щодо якості питної води не тільки в окремих селах, а й в цілому на території всього району. Для надання інформації щодо якості води в джерелах водопостачання було запрошено начальника місцевої Держсанепідслужби Володимира Карпенка.

За повідомленням Черкаської обласної ради, фахівець розповів присутнім про проведенні дослідження якості питної води на території сіл Хвильово-Сорочин, Чапаєвка та інших населених пунктів. За результатами обговорення запропоновано до 1 жовтня з метою проведення моніторингу і дослідження запасів питної води передбачити фінансове забезпечення зазначених заходів, та створити на базі однієї з сільських шкіл пункт очищення питної води.

Тим часом перший заступник голови РДА Володимир Денисенко відзначив, що у зв’язку з недостатнім фінансуванням, більше 70% доріг району мають незадовільний технічний стан і є непридатними для проїзду автотранспорту. За його словами, на сьогодні потребують негайного ремонту автомобільні дороги загальною протяжністю 157 км. Співдоповідачем з даного питання порядку денного був начальник філії обласного “Автодору” Віктор Мазко. Шляховик повідомив присутнім про незадовільний стан утримання автошляхів, зазначивши, що вперше за багато років більшість автомобільних доріг Золотоніщини зустрічають осінньо-зимовий період непідготовленими до експлуатації.

– Сьогодні сільські ради району мають можливість та бажання спрямувати кошти з місцевих бюджетів на проведення капітальних або поточних ремонтів автомобільних шляхів, у тому числі і автомобільних доріг, що перебувають на обслуговуванні Служби автомобільних доріг у Черкаській області. Але у зв’язку з тим, що Службою за час прийняття відповідних змін у чинному законодавстві не виділено коштів для співфінансування робіт на проведення ремонту доріг загального користування, жодного метра автомобільних доріг державного значення на умовах співфінансування з місцевими бюджетами на території району не відремонтовано, – зазначив голова ради.

Депутатський корпус схвалив два звернення депутатів до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо необхідності розроблення механізму використання коштів місцевих бюджетів для проведення капітального та поточного ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення та до Служби автомобільних доріг у Черкаській області щодо ремонту і утримання доріг на території Золотоніського району.