Підприємців знову перевірятимуть на предмет прозорості акцизного збору

Від завтра продовжує роботу комісія з моніторингу прозорості сплати акцизного податку до місцевого бюджету. Одна з причин – різке падіння подібних надходжень, в порівнянні з весняним періодом. На думку фахівців, така пасивність стала логічним наслідком відсутності перевірок.

Питання контролю над процесом піднімалося ребром ще на початку квітня. Міська влада розпочала жорсткий моніторинг щодо дотримання сплати акцизного збору золотоніськими підприємцями. Питання це стало вкрай важливим після ухвалення закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Згідно нововведень, відтепер ремонт доріг та тротуарів повністю покладений на плечі місцевих бюджетів, а турбуватися про створення умов для накопичення коштів на ці процеси мають адміністрації локальних суб’єктів.

Основне джерело подібних надходжень – акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива. Ставку податку золотоніські депутати згідно законодавства встановили в розмірі 5% та спрямували конкретно на ремонт асфальтового покриття та дворів багатоповерхових будинків. Це й сприяє створенню додаткових стимулів не лише для розвитку місцевого підприємництва, а й жорсткішого контролю над сплатою податків, адже тепер принаймні цей фактор в руках громади.

Навесні фахівці управління праці та відділу економіки протягом декількох днів проводили практичне дослідження попиту на продукцію декількох золотоніських магазинів. Результати вразили всіх – суми очікуваних надходжень від реальних відрізняються як мінімум у п’ять разів.

Після перемовин із власниками торгових точок ситуація змінилася кардинально. Вже на кінець місяця було акумульовано 600 тисяч гривень. Саме тоді і було опубліковано орієнтовний план ремонту міських доріг протягом поточного року. Згідно нього, було проведено традиційний ямковий ремонт, а також переобладнано ряд вулиць. Серед них, зокрема, дворовий заїзд на Незалежності 37-39, а також вулиця Горького.