Жителі Шевченка 174-176 та «китайки» розповіли про свої проблеми [ФОТО]

Чергові зустрічі з можновладцями ініціюють представники громади з різних куточків міста. Цього тижня подібних заходів відбулось два. Як зазвичай, конструктивні, виважені та ділові. Жителі Золотоноші позитивно сприймають відкритість місцевої влади до діалогу, тому збираються для дискусії зазвичай гуртом, завчасно готуючи список проблем, котрі необхідно спільно вирішувати.

У середу подібна відверта розмова відбулась одному з найзатишніших дворів міста. Мова йде про спарені п’ятиповерхівки на околиці райцентру – 174-й та 176-й, що на вулиці Шевченка. Красою та провінційним спокоєм справді тут можна милуватися довго, адже тутешні мешканці, судячи з усього, роблять все можливе, аби прилегла до їхніх помешкань територія виглядала не гірше, аніж у Європі.

За старання не забувало їх свого часу і місто. Обидва двори колись навіть перемогли на спецконкурсі з благоустрою, за що один отримав у своє користування дитячий майданчик, а інший – газонокосарку.

шевченка 174-176 5

Яскраві фарби без плям не бувають, особливо у сфері ЖКГ нашої країни, тому й накопичились деякі проблеми, котрі поступово, де спільними зусиллями, а де силами фахівців, намагатимуться вирішувати.

Розмову розпочали представники сусідньої вулиці Ватутіна. Проблема традиційна та болюча для всіх регіонів країни – дороги. Якщо раніше це питання не надто підіймали, то, почувши та на власні очі побачивши реконструкцію паралельної вулиці Горького, «ватутінці» висловили пропозиції щодо ремонту і їхньої дорожньої артерії.

Міський голова Віталій Войцехівський нагадав присутнім передісторію цьогорічного ремонту доріг. На все коштів, звісно ж, не вистачить навіть у мріях, адже віднині ця сфера повністю покладена на плечі місцевих бюджетів, а саме акцизного податку. Від прозорості продажів алкогольних та тютюнових виробів, бензину і залежить віднині стан асфальтового покриття. Проте в цьому і полягає позитивний момент. Останній рік показав наочно, як масштабно змінюються вулиці, коли ремонтно-будівельні роботи не залежать від держбюджету.

шевченка 174-176 1

Вулиця Ватутіна, взагалі, у найближчі плани поки що не входила. Але, зважаючи на ініціативність мешканців та готовність до плідної співпраці, рецепт був знайдений швидко – спільне фінансування. І мова тут більше йде про проект. Суми невеликі, тому попередньо згоди обидві сторони дійшли швидко.

Жителів п’ятиповерхівок тим часом цікавили проблеми більше житлово-комунальні. Перше питання ребром, яке погрожує несподіваними техногенними наслідками – система каналізації. Причина наразі незрозуміла, але результат бачать всі – постійно підтоплений підвал. Протягом наступних двох тижнів фахівці за допомогою спецтехніки для відеофіксації будуть аналізувати труби на предмет фізичних пошкоджень. У випадку відсутності таких, роботи проводитимуться більш складніші – повне перекладання системи, адже, судячи з усього, помилки припустилися ще при будівництві.

Над проханням щодо заміни сміттєвих баків та готовність фінансувати цей процес відразу поставив крапки над «і» очільник «Водоканалу» Сергій Кузнєцов. За його словами, закупівлі нових баків проводяться, на черзі партія з восьми екземплярів. Обов’язково вони потраплять і до цього двору. Щодо вивезення садового сміття, комунальник здивувався, що звідси його забирають двічі на рік, адже його підопічні вельми активно займаються цим питанням. Не зважаючи на формальні додаткові тарифи щодо утилізації гілок, бадилля та листя, це нині роблять фахівці безкоштовно, у рамках укладених раніше договорів. Вказану купу з двору вивезуть, а надалі Кузнєцов порадив в таких випадках відразу телефонувати на підприємство.

шевченка 174-176 3

Остання зупинка діалогу – організаційна. Мешканці 176-го будинку висловили бажання повернутися до підпорядкування ЖЕКу. Експеримент із самоорганізацію у них, на відміну від сусідів зі 174-го, не вдався. Одні нарікають на те, що більшість квартир орендуються, тому й існує байдужість, інші – на відсутність лідера. Висновок найбільш вдалий для всіх – повернення. Невдовзі жителі напишуть колективного листа до міськвиконкому і має розпочатися процес прийому цього двору.

шевченка 174-176 9 шевченка 174-176 8 шевченка 174-176 7 шевченка 174-176 6 шевченка 174-176 4 шевченка 174-176 2

Тим часом на Шевченка 62А, у так званій «китайці», звернень було дещо менше. Двір не менш презентабельний, мешканці активно піклуються про свою територію, а керівник об’єднання на своєму місці знаходиться точно.

Під час максимально неформальної та приємної зустрічі важливих пропозицій було висловлено лише дві – допомогти спиляти стару вербу біля будинку, а також зробити щось нарешті з крупними вибоїнами на під’їзді до п’ятиповерхівки. Самими словами справа не обійдеться, адже золотонісці запропонували і свою допомогу під час робіт. Тому, як давно вже звикли у інших активних мікрорайонах, тут справа теж не забариться.

В цілому ж, більше часу жителі «китайки» з посадовцями провели за розмовами про зміни у місті, їхню оцінку та майбутнє Золотоноші.

шевченка 62а 1 шевченка 62а 3 шевченка 62а 2