У РДА провели семінар з енергоефективності

Україна, яка споживає більше 60–70% імпортних енергоресурсів, є однією з енергозалежних країн Європи. І тому, вирішення питання енергозбереження та енергоефективності є одним з пріоритетних в державі.

Таким був основний мотив семінару з енергоефективності, котрий 28 серпня відбувся на базі Золотоніської райдержадміністрації. До роботи в заході посадовців були залучені керівники філій “Ощадбанку”, “Укргазбанку”, представники компаній «ДП «Капарол Україна», “Хенкель Баутехнік Україна” та “ЕПІЦЕНТР”.

Головне питання – постанова Кабміну від 8 серпня, якою внесені зміни до Державної цільової економічної програми енергоефективності. Вона передбачає надання позичальникам відшкодування вартості кредиту від придбання обладнання та матеріалів на заходи з енергозбереження енергетичних ресурсів.

Програмою передбачено компенсацію для населення (з державного бюджету) у розмірі від 20 до 40% тіла кредиту на утеплення. З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків, а також додано ще 2 банки.

За повідомленням РДА, в районі також проводиться робота з реалізації державної програми утеплення. У поточному році оформлено 40 кредитів на загальну суму 438 тисяч гривень: сім для купівлі твердопаливних котлів та 33 для придбання склопакетів та матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін.

Регіональні ж представники провідних компаній країни, “Хенкель Баутехнік (Україна)”, “ЕПІЦЕНТР” надали вичерпну інформацію про сучасні енергоефекивні технології при проведенні утеплення будинків.

Підводячи підсумки семінару, присутні акцентували увагу на необхідності провести належну роз’яснювальну роботу серед населення Золотоніщини щодо дії Державної програми енергоефективності.