За ініціативи містян, освітленням обладнають і вулицю Кузнєцова

Кілька років тому мешканці вулиці Кузнєцова на місці чагарнику, зарослого бур’янами і кущами, створили по-справжньому казковий куточок відпочинку для своїх дітей. Тоді вони не чекали допомоги ні від кого, а засукали рукава і дружно взялися до роботи, звернувшись до міського голови з проханням виділити земельну ділянку для облаштування майданчика.

А нині жителі цього мальовничого мікрорайону, що знаходиться поряд з річкою Золотоношкою, вирішили здійснити ще одну заповітну мрію – відновити вуличне освітлення, зробивши свій посильний вклад у цю справу і не надіючись лише на міську владу. Тому й зініціювали зустріч з її представниками. Отож, минулого четверга після напруженого робочого дня, насиченого багатьма важливими подіями із життя міста, на вулицю Кузнєцова у черговий раз завітали міський голова Віталій Войцехівський, його заступник Олег Масло та директор КП «Міський водоканал» Сергій Кузнєцов. Зібрався чималенький гурт небайдужих людей, який з часу попередньої зустрічі помітно розрісся за рахунок новонароджених діток: мабуть, лелека таки частенько сюди залітає.

Як зазначив Олег Масло, за попередніми підрахунками для проведення робіт з освітлення частини вулиці (так домовлялися на останньому зібранні) з установкою 5 ліхтарів (на 10 опорах) потрібно приблизно 18 тис. гривень. І зважаючи на те, що люди беруть на себе частину витрат, а саме – придбання ліхтарів, ремонтні роботи проводитимуться у стислі строк, щоб до настання осінньої пори, коли зменшиться світловий день, вони могли ходити світлою вулицею. До того ж, ці роботи не потребують виготовлення проектної документації, бо здійснюватимуться в рамках відновлення.

Віталій Войцехівський розповів про міську програму «Золотоноша своїми руками», яка передбачає залучення особистих коштів жителів вулиць і провулків до їхнього благоустрою. Адже у таких випадках існує більша вірогідність зрушити справу з мертвої точки, а депутатам легше виділити на такі потреби гроші з міського бюджету. Подібна розмова ведеться нині з мешканцями вулиці Запорізької, і за таким принципом уже освітлюються Кропивницького і Степова. Тому очільник міста запропонував присутнім разом зі своєю активною і завзятою головою кварталу Іриною Костюк визначитися з кількістю ліхтарів, щоб заново підрахувати витрати, бо  у ході розмови з’ясувалося, що жителі Кузнєцова не проти, щоб освітлення було відновлено на усій вулиці.

DSC_4987 [870_650]

Піднімали «кузнєцовці» і ряд інших злободенних питань. Серед – них облаштування зупинки на вулиці Благовіщенській, що навпроти гаражів, на якій люди чекають рейсового автобуса під відкритим неба, трапляється, що й під дощем чи снігом. На що представники влади пообіцяли замовити невелику споруду, подібну біля Пенсійного фонду, і вже до зими її встановити. Говорили також про небезпечний поворот з Пушкіна на Благовіщенську, на якому через любителів гострих відчуттів і швидкої їзди люди бояться ходити. На думку присутніх, він потребує відповідних дорожніх знаків, а краще – відеоспостереження. Адже нещодавно Верховна Рада прийняла закон, відповідно до якого в Україні запроваджується фото- та відеофіксація порушень правил дорожнього руху, як у країнах Європи. При цьому квитанції за зафіксовані в автоматичному режимі порушення будуть надходити на адресу власників авто разом із доданими фото- чи відеодоказами.

Дістали сповна мешканців прилеглого мікрорайону і мисливці за пернатою та іншою здобиччю. У період полювання бахкання і стукіт дробу по дахах стало для них звичним явищем, однак з огляду на події, що відбуваються нині на Сході країни, вони вносять у їхнє розмірене життя тривогу і страх, особливо лякаються діти. Неодноразові звернення до місцевих та черкаських правоохоронців бажаного результату не принесли. «Полювання – справа свята, до того ж, поряд немає заповідника, значить заборонити не маємо права. От коли ранять когось, тоді й будемо розбиратися», – процитувала слова обласних міліціянтів Наталія Товстоп’ят. – А чи знають вони, що на нашому озері живуть білі лебеді, яких ще весною було п’ятеро, нині ж залишилося троє? Чи не стали ці прекрасні птахи жертвою якихось горе-ловців за дичиною?» – обурилася жінка. Віталій Войцехівський пообіцяв донести цю інформацію до начальника міського відділу міліції Олександра Охріменка, щоб правоохоронці могли оперативно відреагувати на звернення мешканців міста з цього приводу. Він також запросив присутніх та їхні родини на День міста та заходи з нагоди визволення Золотоноші від німецько-фашистських загарбників, що пройдуть 19-20 та 23 вересня.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Лукомська розповіла про особливості нинішньої кампанії з оформлення субсидій, зазначивши, що останнім часом кількість людей, що звернулися на прийом до спеціалістів з цього приводу, збільшилася більш як у 7 разів.

Насамкінець міський голова розповів про деякі особливості цьогорічних місцевих виборів, адже за новим виборчим законодавством у Золотоноші тепер буде не 18 округів, як раніше, а 34, наприклад, лише на базі зош №6 – не один, а 3. Кількість депутатів міської ради зменшиться з 36 до 34-х. Він застеріг містян бути обачними і свідомими у своєму майбутньому виборі, щоб мандат довіри вручити тим людям, хто справді переймається долею міста і країни в цілому. І, перш за все, звертати увагу не на партійну приналежність кандидатів, а на їхні прізвища та авторитет, яким вони користуються серед золотонісців. Ось, наприклад, як голова квартального комітету Ірина Костюк, яка якнайкраще знає проблеми свого мікрорайону і вміє їх вирішувати, тому й може представляти інтереси громади у міській раді.

Наталія АЛЮКОВА, тижневик “Златокрай”

DSC_4996 [870_650]