“25 жовтня життя не закінчується. Вже вранці треба виходити і працювати”, – Войцехівський

Учора під час прес-конференції з представниками мас-медіа міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський таки оголосив, що прийматиме участь у майбутніх виборах. Очільник міста пояснив присутнім причини затримки із остаточним рішенням, розповів про характер майбутнього передвиборчого процесу у райцентрі, зачепив політичні питання, а також поділився щодо подальших планів команди Міськвиконкому – як локальних, так і глобальних, у випадку подальшої перемоги.

Про причини затримки:

В.В.: Особисто для мене вибори протягом останніх місяців стояли далеко не на першому місці. Важливішими були питання реконструкції центральної площі, очисних споруд, різні поточні турботи – ЖКГ, ремонти доріг, День Незалежності, Перший дзвоник тощо.

Не приховую, що мав пропозиції й інші. Багато моментів зважував, але остаточне рішення – не одноосібне. Ми працюємо колективно, тому й рішення народилося колегіально.

Ми розуміємо, що переможець обійматиме посаду лише два роки. Більше того, якщо з’являться більш достойні кандидати, ніхто з цього трагедію робити не буде. Це лише означатиме, що Золотоноші потрібна нова команда. Вибори все покажуть.

Про суперників:

В.В.: Без конкурентів на перегонах було б не цікаво. І на минулих виборах вони були. Практично з усіма зустрічався до виборів, під час та після. Цілком нормальні ділові стосунки.

Суперники ж потрібні однозначно, адже без них не буде жодної конкуренції . Тим більше, у них, можливо, будуть якісь свіжі погляди.  Щось, в разі перемоги, можна буде використати.  Якщо вони дійсно хочуть, щоб Золотоноша розвивалася.

Про агітацію:

В.В.: На минулих виборах перед нами стояла мета досягти того, щоб люди дізналися, хто такий Войцехівський. Зараз ми не бачимо необхідності у білбордах чи поліграфії. Це все зайві і непотрібні витрати на банальні фрази, про те, який кандидат молодець.

Хіба що… Можливо й варто нагадати все те, що ми зробили з п’ять років. Бо, чесно кажучи, ми самі забуваємо часом всі масштаби.

Якісь грандіозні концерти чи різноманітні акції, на які витрачається безліч коштів, ми не збираємося робити. В нинішні часи це недоцільно!

Єдиний виняток – фестиваль патріотичної пісні на День міста. Але це – абсолютно невитратний проект. Журі та гості концерту – наші давні друзі і за це вони грошей не беруть. Дуже поважають золотонісців. Це буде справді щире свято, від душі. Заропросимо хлопців-«атовців», адже назва фестивалю на це й натякає.

Про передвиборчий процес:

В.В.:  Кажу прямо – моя робота сьогодні і за місяць мало чим відрізнятиметься від попередньої. Є поточні завдання, які треба виконувати, є ті завдання, які ставили на початку року. Ми прекрасно розуміємо, що 25 жовтня життя не закінчується, а 26-го вже треба виходити працювати і, наприклад, готуватися до зими.

Вже зараз, приміром, розпочинається заготівля посипальних матеріалів на випадок ожеледиці чи снігу.

Про вибори:

В.В.: І як посадовець, і як майбутній кандидат я зацікавлений, щоб вибори пройшли у місті нормально. Яким буде вибір, таким і буде. Жодного адмінтиску! Тим більше він, тиск, навпаки призводить зазвичай до зворотньої та непередбачуваної реакції.

Для нашого ж міста ексцеси на виборах – нонсенс. Для прикладу візьму останні «перегони» до Верховної ради. У Золотоноші, як не дивно, більше голосів набрав Даценко. І нічого страшного, переможець мене за це не розстріляв. Абсолютно прозорі вибори, всі у рівних умовах.

І найбільше, до речі, зривалися зі стовпів портрети переможця – Владислава Голуба. Бо прибиралася уся агітація, не дивлячись на імена. Днями відбулась зустріч з представниками усіх політсил міста і я дуже розраховую, що вони не будуть, як зазвичай, заклеювати листівками міські паркани та зупинки.

Про політику:

В.В.:  Не повинна команда, яка працює в місті, гратися в політику. Слід просто працювати, пильнувати за господарством. За прикладом далеко бігти не треба. Подивіться на шість міст обласного підпорядкування Черкащини. Кожне по-своєму розвивалося за 5 років, але саме Золотоноша зробила найякісніший стрибок.

Зараз триває процес перемовин з деякими політичними партіями. Згідно закону, можу бути самовисуванцем, а можу балотуватися від партії. Поки що консультуватимемось, вирішуватимемо, як краще вчинити. В будь-якому разі до жодної партії вступати не збираюсь. І, маю надію, що настали часи, коли міського голову не будуть змушувати ставати членами політсил, як було раніше… Міський голова має бути позапартійним!

Про майбутні плани:

В.В.: На сьогодні у планах є проекти як грандіозні, котрі люди помітять, так і ті, що не так просто й побачити. Серед перших – вулиця Шевченка. Цього року хочемо почати розробку проекту її реконструкції. Щоб головна артерія міста виглядала справді достойно, а гості при відвідинах Золотоноші відзначали не лише чистоту райцентру, але й європейський зовнішній вигляд. Від Шевченка, звісно ж, розпочнеться потроху і оновлення інших вулиць.

Далі – спорткомплекс, проект якого вже готовий. Ще тоді, п’ять років тому, я наївно був впевнений, що все можна робити масштабно і максимально швидко. Мрії розбилися об суцільну стіну бюрократії… Нині ж перемовини щодо фінансування вже проводяться, тому проект не помер.

Інша ідея – футбольний стадіон за стандартами УЕФА. Враховуючи географічне розташування Золотоноші, маю надію що наступного року розпочнеться процес будівництва. Наразі готуємо футбольне поле.

Серед новацій, котрі оку непомітні, хочу відзначити заміну системи водогону. Робота грандіозна, багатомільйонна, адже труби лежать під вулицею Шевченка. Хоча зараз є нові технології, завдяки яким не треба розривати дорожнє покриття.

Проблема ж тут існує і вона доволі серйозна. Сьогодні вода на домантівському джерелі значно краща за показниками, аніж на кінцевому стані, у споживачів. Якщо заміняться труби, вода буде ще кращою за біопоказниками, цілком придатною для нормального харчування.

Друга проблема – ми не можемо дати нормальний тиск у систему, бо труби просто розірве. У перспективі ж матимемо гарну воду, нові труби і резервуар із запасами води для всього міста на вісім годин. Це на випадок аварій.

Все відразу, звісно ж, не зробимо. Будемо дивитися на кошти. Оптимізму додає той факт, що економічна криза поступово призупиниться. Після цього має бути якесь зростання. Маю надію, що з наступного року держбюджет буде більше допомагати таким містам як Золотоноша у подібних проектах.

Ще найближчим часом хочемо насадити чергову порцію нових дерев. Будуть суботники, є ініціативні родини. Запропонували навіть висаджувати іменні дерева. На площі ж озеленення буде однозначно. Просто роботи не почнуться, допоки не буде готовий фундамент фонтанів, адже зараз немає сенсу саджати. Також, серед цікавого: хочемо насадити кущі в сторону «Екомаркету». Коли вони розростуться, то зробимо тунелі, де бавитиметься дітвора.

Про очисні споруди

Те, що обіцяли на сесії районної ради, вже виконано. Навіть з випередженням плану. Ми просто це не афішуємо. І на цьому наголошу. Знаєте, як деякі кандидати в депутати тієї ж обласної ради постійно обіцяють, що доб’ються, аби вода була чистою? І тільки один Водоканал разом з міською радою щодня тихо займається реконструкцією. І вода вже майже чиста. Сьогодні приїздить обласна екологія, робить відповідні заміри.

І ми, і голова ОДА Юрій Ткаченко, і народний депутат від нашого округу Владислав Голуб  в цьому плані однодумці. Думаю, зовсім скоро об’єкт завершимо повністю. А тоді вже треба буде чистити Суху Згар, Золотоношку. От тоді буде справді чисто. Розраховую, що ця співпраця продовжуватиметься конструктивно.