Вулицю Горького майже повністю заасфальтували

Крайня артерія міста, котра відділяє собою Золотоношу від Новодмитрівки, віднедавна вперше на своєму віку побачила асфальтне покриття. Відтепер вулиця Горького красується новеньким вбранням, а водії вже починають освоювати новий кофмортний шлях.

Згідно плану реконструкції міських доріг, оприлюдненого ще навесні, днями ремонтники завершили роботи і на цій околиці. Щоправда, заасфальтована вулиця таки не повністю (залишився більш менш пристойний шматок ґрунтового покриття перед вулицею Шевченка довжиною 300 метрів), та решту обіцяють доробити вже наступного року. Коштів сюди витрачено немало, адже ремонтувалася проїзна частина, як-то кажуть, “з нуля”.

Нагадаємо, у квітні місцеві посадовці, оперуючи першими цифрами акцизного збору, склали орієнтовне планування ремонту доріг.

Згідно намірів, насамперед у місті проводили ямковий ремонт. Далі, як зазначали автори, все залежить від коштів, але вже на той час за кошт мешканців був готовий проект ремонту дворів на вулицях Незалежності (будинки 37 та 39) та Новоселівській (будинок 11), готувався проект капітального ремонту провулку Нового (район лікарні).

В другу чергу планувався ремонт вулиці Горького (аби започаткувати односторонній рух тут та на паралельній вулиці Богуна) та провулку Грибоєдова. У глобальних та більш віддалених планах повна реконструкція центральної вулиці Шевченка. Її мають бажання обладнати за європейськими стандартами – з якісними заїздами та велосипедними доріжками.

Міська влада від початку року розпочала жорсткий моніторинг щодо дотримання сплати акцизного збору золотоніськими підприємцями. Питання це стало вкрай важливим після ухвалення закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Згідно нововведень, відтепер ремонт доріг та тротуарів повністю покладений на плечі місцевих бюджетів, а турбуватися про створення умов для накопичення коштів на ці процеси мають адміністрації локальних суб’єктів.

Основне джерело подібних надходжень – акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива. Ставку податку золотоніські депутати згідно законодавства встановили в розмірі 5% та спрямували конкретно на ремонт асфальтового покриття та дворів багатоповерхових будинків. Це й сприяє створенню додаткових стимулів не лише для розвитку місцевого підприємництва, а й жорсткішого контролю над сплатою податків, адже тепер принаймні цей фактор в руках громади.

вулиця Горького Золотоноша [870_650]