Комунальники та жителі п’ятиповерхівки на Комунарівській приведуть до ладу “свайне поле”

Учора за ініціативи жителів будинку номер 1, що на вулиці Комунарівська, у вечірній час відбулась зустріч з комунальниками та керівництвом міста. Нагальних питань, що обговорювалися, були декілька. Найголовніше – багатостраждальне так зване “свайне поле”.

Ділянка з недобудовою навпроти комплексу “Анубіс” майорить інженерними конструкціями вже понад десять років. Власник давно зник, а підконтрольна йому територія за цей перетворилася не лише на непрохідні хащі, проте й, завдяки деяким жителям міста, на великий смітник. Крім того, за свідченнями мешканців, це місце давно стало улюбленим для любителів алкоголю чи наркотичних речовин. Зважаючи на те, що через зазначене “поле” проходить найкоротший шлях до п’ятиповерхівки, яким золотонісці користуються всі роки, настав час наводити лад і тут.

Суботник організувати жителі готові, та не мають технічних засобів для якісного його виконання. Власне, з пропозицією співпраці і звернувся до заступника міського голови Олега Масла керівник тутешнього гаражного кооперативу Олексій Шапошник. Як і годиться, проблем тут виникнути не повинно. Рецепт традиційний і випробуваний жителями далеко не одного мікрорайону. В рамках спільного прибирання комунальники нададуть усю необхідну в таких випадках техніку та людський ресурс, а від молодших та міцніших мешканців будинку потрібна буде деяка допомога фізична.

P9030245 [870_650]

Міський голова Віталій Войцехівський зачепив актуальний нині процес утеплення будинків. Саме зараз, коли ціни на енергоносії обіцяють влаштувати українцям веселу зиму, настав час і мислити глобальніше. Тим більше, у 2015 році, коли як держава, так і місцеві бюджети гарантують досить велику компенсацію на подібні ініціативи.

За словами Войцехівського, у випадку колективного звернення до кредитної установи за коштами для масштабного утеплення будинку, держбюджет відразу компенсує 40 відсотків від позики. Сам кредит береться під 25 відсотків річних, проте тут на золотонісців чекає ще один сюрприз – 20% ставки бере на себе бюджет міський. Таким чином саме у цьому році жителі міста мають нагоду переобладнати свої багатоповерхівки “малою кров’ю”: за 60 відсотків від вартості і позикою зі ставкою у 5% річних.

Усі питання щодо тонкощів оформлення субсидій детально пояснювала присутнім начальник управління праці Тетяна Лукомська. Діалог виявився доволі корисним, адже про безліч нюансів люди дізналися з іншої сторони. Насамкінець, мову завели про наболіле питання для всього міста – “кустарні” оголошення.

P9030246 [870_650]

Якщо комунальну власність у нашому “європейському” суспільстві звикли не цінувати, то у випадку конкретного будинку на Комунарівській обуренню людей не було меж. За словами мешканців, розповсюджувачі не соромляться ліпити свої листівки навіть на щойно пофарбовані двері. Як боротись з подібними діячами, вже не знають, а всі під’їзди тим часом майорять білими смужками від клею, який ніколи не шкодують “менеджери” з реклами.

За словами Олега Масла, проблема ця глобальна, адже не менший головний біль від цього і у комунальників. Перетворювати місто на рекламний буклет бажання немає точно, тому й виконують працівники сфери ЖКГ безліч зайвої та невдячної роботи. Порад для мешканців дві – колективна пильність і безпосередня боротьба. У випадку виявлення подібного виконавця на місці правопорушення та фіксування його дій на фото, можна сміливо звертатися до правоохоронців. Штрафи хоч і невеликі, та декого відлякають.

На цій актуальній ноті розмову й завершили, а очільник “Водоканалу” Сергій Кузнєцов тим часом разом із керівником кооперативу відвідали згадане “свайне поле” та обумовили плани щодо майбутнього суботника. Орієнтовна дата – наступна п’ятниця.

P9030250 [870_650] P9030252 [870_650]