На “Златодарі” розповіли, як активно відновлюється колись потужне підприємство

Другий тиждень у Золотоноші діє спільний проект ДП «Златодар» та міської ради, який передбачає забезпечення місцевих жителів соціальним хлібом. Мета співпраці – доставка дешевих хлібобулочних виробів у віддалені мікрорайони міста. Завдяки цьому автори намагаються також підтримати місцевого товаровиробника та в перспективі збільшити кількість робочих місць на державному підприємстві.

Про перспективи цього проекту та труднощі, з якими зіткнулися харчовики, розповів помічник гендиректора підприємства Олександр Флоренко.

– Не секрет, що наше підприємство має певні боргові проблеми. Протягом останніх років не було жодних капіталовкладень у його модернізацію. Про закупівлю ж нової техніки навіть мова не йшла. Із «Златодару» витискалися лише останні соки, – згадує Флоренко.

Наразі завод колектив відновив два спецавтомобілі, завдяки яким намагається налагоджувати логістичну діяльність. Хоча на території комбінату є велика пекарня, на жаль, нині вона не працює. Збутом хліба тривалий час тут ніхто не займався і “Златодар” втратиі свого споживача, налагоджені зв’язки та маршрути. На території Золотоніського, Драбівського та Канівського районів реалізовують хліб інші постачальники.

Коли минулого року нове керівництво стало до штурвалу ДП, картина відкрилася зовсім неприваблива.

– Усі авто, що були раніше задіяні для реалізації хліба, фактично стояли на пеньках. Нині на ходу невеличка «Таврія» та «Газель». За день-два доведуть до ладу ще дві «Газелі». Це дасть змогу збільшити продажі у місті та районі вдвічі, – пояснює Олександр Флоренко.

На думку тутешніх фахівців, щоб запустити потужну пекарню, необхідно вийти на відповідний рівень продажу, що складатиме дві тони хліба на добу. Наразі ж цей дотягує лише близько до тисячі одиниць виробів (приблизно 500 кілограм). Нині випічка хліба та здоби відбувається у міні-пекарні, що діє на базі їдальні. Там працюють дві електропечі, підведені нові комунікації та проведено модернізацію обладнання.

Розпочиналося відродження «златодарівського» хліба з чотирьох справжніх патріотів підприємства. Тоді, з 2012 до 2014 року люди по півроку не отримували зарплатні. Зараз його виробляють вже дев’ять пекарів. Запуск великої пекарні дасть змогу знизити собівартість хліба на 20-30 відсотків.

– Зініційований міською радою соціальний проект змусив нас відкоригувати усталені маршрути. Підвіз хліба здійснюємо вранці, щоб було зручно для населення, – розповідає заступник генерального директора.

Посадовець наголошує, що презентований продукт – високоякісний і екологічно безпечний, з натуральних інгредієнтів, без хімдобавок. Це, на його думку, є надійною передумовою повернення споживача. У перспективі ж підприємства – реалізація круп, борошна та олії.

Нагадаємо, на вулицях Золотоноші віднедавна спецавтомобілі реалізовують хліб. Таку ініціативу днями розпочало місцеве ДП “Златодар”, котре після декількох кризових років активно відновлює свою роботу.

Основа ідея харчовиків – забезпечити зручне доставку життєво необхідного продукту золотоніським пенсіонерам, аби ті мали змогу придати хлібо-булочні вироби прямо біля своїх будинків.

Автомобілі курсуватимуть містом шість днів на тиждень, охоплюючи різні мікрорайони та хутір-супутник Згар. Голови квартальних комітетів та старші будинків можуть подати заявки на доставку хліба за телефоном /097/ 790-90-94.

Дізнатися детальніше про графік роботи автомобілів можна у спецматеріалі – На вулицях Золотоноші спецавтомобілі реалізовуватимуть хліб[ІНФОГРАФІКА]