Громада Чапаєвки обиратиме нову назву села [ФОТО]

6 серпня у приміщенні будинку культури села Чапаєвка відбулися громадські слухання щодо зміни назви населеного пункту. Мета заходу – почути думку громадян.

Відповідно до порядку денного, в ході слухань розглядались питання про перейменування села та деяких вулиць, упорядкування населеного пункту та інші нагальні проблеми, – розповідає інформаційний ресурс Чапаєвська громада.

У залі зібралася велика кількість небайдужих жителів, які переймаються долею рідного села. В обговоренні питань взяли участь сільський голова Володимир Янчий, заступник керівника КП «Агентство розвитку Черкащини Черкаської обласної ради» Віталій Старовойт, місцевий історик Григорій Голиш, депутат районної ради Анатолій Марченко.

Голиш надав детальну історичну інформацію з життя села та вніс пропозицію щодо створення робочої групи з опрацювання питання зміни назви та розгляду можливих варіантів назви населеного пункту. Під час розмови обговорили доцільність проведення місцевого референдуму щодо визначення подальшої назви села.

громадські слухання чапаєвка 01

Більшість селян турбується про долю пам’ятника В.І. Чапаєву, який, на їхню думку, має важливе значення для місцевих жителів та є незмінним атрибутом сільського колориту. Також, громаду хвилює необхідність зміни назв вулиць і взагалі всі наслідки, які виникнуть відповідно до цих змін.

На даному етапі закон надав селянам повноваження для вибору правильної назви. Але, якщо в зазначений термін громада не ухвалить рішення, то законом передбачено, що у разі відсутності власних пропозицій, рішення про перейменування буде схвалюватися Верховною Радою України, на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Назви вулиць чи площ повинні носити місцевий характер, відображати історичне минуле – це сприятиме формуванню місцевого патріотизму та виховуватиме гордість громадян, які там проживають.

Не залишилось без уваги дуже актуальне на часі для населення питання створення місцевих територіальних громад. Зустріч вкотре продемонструвала, що людям бракує необхідної інформації, вони не знають чого чекати та як жити в новоствореній громаді.

громадські слухання чапаєвка 02

Щодо інших питань – на території села відновило свою роботу комунальне підприємство «Комунальник». Перед громадою виступив його керівник Анатолій Швагер, який повідомив про стан справ підприємства та подальші кроки його роботи. В ході розмови обговорили необхідність укладання договорів на вивіз сміття та сам процес його вивезення.

– Сьогодні нам всім потрібно об’єднатися, давайте силами громади та КП «Комунальник» приберемо та облаштуємо наше село до свята Дня Незалежності України. Завдяки спільним зусиллям ми зможемо досягти бажаного результату. Кожна велика дорога завжди починається з маленького кроку, – зазначив в своєму виступі заступник керівника Агентства розвитку Черкащини Віталій Старовойт.

В дуже жваву дискусію, доречніше сказати словесну перепалку, перетворився виступ депутата районної ради Анатолія Марченка, який до того ж є керівником СТОВ «Чапаєвське». Це товариство є орендарем більшості земельних ділянок населення. Люди бідкаються, що відсоток виплати за оренду паю є дуже низьким, а якщо перерахувати на кошти, то зерно видається за завищеною вартістю.

громадські слухання чапаєвка 03