Міноборони терміново винесло позитивне рішення щодо Валентина Чурути

Судова справа щодо першої золотоніської жертви АТО завершується, так і не розпочавшись. Представники вищих чинів Збройних сил сьогодні “на словах” запевнили містян, що матеріали Валентина Чурути розглянуті і по ним винесене позитивне вирішення.

Сьогодні у Золотоніському суді відбулось попереднє засідання з приводу позову матері бійця Любові Стадник до Міністерства оборони та обласного комісаріату. До будівлі на центральній площі окрім неї завітали місцеві волонтери, екс- та нині діючі бійці АТО, черкаські і столичні журналісти. Також спеціально зі Звенигородки у якості свідка приїхав воїн штурмового батальйону “Айдар” Олександр Зацарінний, котрий вивозив Валентина з поля бою. Другий свідок, золотоніський боєць з позивним “Кузнєц” не доїхав до міста – його транспортний засіб вийшов з ладу у Оржицькому районі Полтавщини.

Зі сторони відповідачів присутнім був лише працівник обласного комісаріату полковник Торопенко. Міноборони суд проігнорувало. Черкаський офіцер і повідомив присутніх за 5 хвилин до початку засідання про позитивне рішення щодо Чурути. Його документи, мовляв, розглянуто і позитивне рішення сьогодні готове.

Зважаючи на це, Золотоніський суд ухвалив ряд рішень. Свідків вирішено не заслуховувати, адже у військових чиновників немає заперечень щодо участі Валентина Чурути в АТО. Через заяву полковника Торопенка, до Міністерства буде надіслано запит, аби там надали згадане рішення.

Також до справи на стороні позивача мають намір долучити місцевого військового комісара, котрий у свій час збирав необхідні документи щодо загиблого та надавав їх у вищі інстанції. Наступне засідання відбудеться 25 серпня о 15:00.

P8120012 [870x650]

– Приїхав сюди, дізнавшись про проблему. Таких випадків дуже багато останнім часом. Родичі безуспішно добиваються, щоб хлопцям надали якийсь статус, – говорить екс-майданівець з 8-ї Сотні, а нині боєць “Айдару” Олександр Зацарінний.

За його словами, пораненого Валентина Чуруту він зустрів під селищем Металіст. Саме туди він із колегами їхав на бойове чергування, аж раптом на останньому блок-пості їх попросили відвезти хлопця із Золотоноші.

– Гарно запам’ятав цю ситуацію, адже я сам з Черкащини. Ми, земляки, завжди один за одного, – пригадує Олександр.

На думку Зацарінного, в Україні мало що змінилося після трагічних подій на столичному Майдані Незалежності. Також боєць висловив здивування та пропозицію, чому б у військові комісаріати не зарахувати на мирні посади екс-учасників АТО з інвалідністю.

За словами полковника Торопенка, ніхто не заперечує факт проходження Валентином Чурутою військової служби, проте існувала певна юридична колізія у зв’язку із його статусом добровольця.

– На даний час питання вирішене, а також проведене службове розслідування, чому він не був внесений до списків особового складу, – зазначив офіцер.

Посадовець повідомив, що на сьогодні Чурута внесений до вказаних списків, а його поранення вважається таким, що було отримане під час несення військової служби.

– Як мені повідомили із фінансової служби обласного комісаріату, сьогодні надіслані відповідні документи до Департаменту Міноборони для виплати. Перепони відсутні, – повідомив на засіданні Торопенко

– Представники Міноборони, на жаль, не з’явились на судове засідання і свою позицію не висвітили. Тобто, ні заперечень, ні визнання позову ми сьогодні не отримали, – зазначив опісля адвокат Ростислав Пилипенко. – До 25 серпня ми маємо велику надію, що ця держустанова надасть необхідні документи і все-таки підтвердить, або спростує інформацію про позитивне вирішення питання на користь Любові Стадник.

Нагадаємо, Валентин Чурута ще у травні 2014 року на добровільних засадах долучився до військового добровольчого формування – батальйону «Айдар». Тоді його підрозділ приймав участь у визволенні міста Щастя Луганської області від бандформувань так званої «ЛНР».

Вже у червні того ж року боєць був зарахований солдатом сформованої військової частини В0624, до якої увійшли бійці батальйону «Айдар». Наразі підрозділ реорганізований у «В/Ч 2950 штурмовий батальйон «Айдар». 30 червня Чурута загинув, отримавши поранення у голову.

Посмертно, через декілька днів, Валентин був нагороджений головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною».

Вже в ході опрацювання вказаних документів з боку Департаменту фінансів Міністерства оборони було висловлено зауваження. Мовляв, загиблий солдат Валентин Чурута не призивався на військову службу в Золотонісько-Драбівському комісаріаті. На думку чиновників, добровольці, які перебували в зоні АТО і не були призвані на військову службу за місцем реєстрації, до числа військовослужбовців не належать. Жодних офіційних пояснень столична установа матері досі не надала.

Дивіться також відеосюжет – Судове засідання у справі Валентина Чурути