Комунальники пояснили причину появу смітників

Попри налагоджену роботу комунальників щодо вивезення твердих побу­тових відходів, вигляд золотоніських вулиць псують купи стихійного сміт­тя, які виростають обабіч доріг та біля сміттєвих баків.

Чим зарадити у цій ситуації і чому вона, власне,в иникає – з цим питанням журналісти тижневика “Златокрай” звернулись до начальника дільниці благоус­трою КП “Міський водоканал” Григорія Кочмара.

За його словами, комунальне підпри­ємство міста уклало до­говори із золотонісцями на вивезення твердих по­бутових відходів від бага­токвартирних будинків та осель приватного секто­ра. Згідно з цими угода­ми організація направляє спецтранспорт – авто із боковим або заднім за­вантаженням і пресом для твердих відходів. Ці послуги закладе­ні у місячний тариф – 12 гривень 76 копійок із са­диби.

– Вивезення буді­вельних відходів, гілля, старих або зламаних меб­лів не передбачено умо­вами договору. Тож, на жаль, іноді купи цього непотребу, у кращому випадку, височіють поряд із сміттєвими баками, у гіршому – ними забива­ють контейнери, які не витримують непередба­ченої ваги і виходять з ладу під час вивантажен­ня, – пояснює Кочмар.

За інформацією комунальників, це явище найпоши­реніше на вулицях Незалеж­ності (будинки 35, 37, 57), Січовій (біля входу в парк), Шев­ченка (будинки 177, 179).

– Минулого тижня протягом чотирьох днів ми вивезли 240 кубічних метрів такого сміття, працювали на­віть у суботу. Та купи виростають, наче гриби піс­ля дощу, – бідкається начальник дільниці. – Складається вра­ження, що народ не лягає спати вночі, аби винести весь непотріб. Бо як же то­ді пояснити той факт, що увечері в п’ятницю праців­ники прибрали смітник біля парку, а на ранок він зно­ву з’явився. Довелося, ви­ходити на роботу у вихід­ний…

Також Григорій Кочмар зауважив, що вивезення будівельно­го сміття після ремонту будинку чи квартири, подрібнення гілля дро­баркою, здійсню­ється підприємством за попереднім замовлен­ням (гаряча лінія – 5-25-15). Робота самоскида протягом години кош­тує 86,43 гривень, на­вантажувача – 127,8, дробарки – 236.

Джерело: Тижневик “Златокрай” (№32)

смітник парк шевченка 1 [870x650] смітник парк шевченка 2 [870x650] смітник парк шевченка 3 [870x650]