Золотонісців запевнили у суворому дотриманні індексації заробітних плат

Минулого тижня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк озвучив факт перевиконання доходної частини місцевих бюджетів на рівні держави. За його словами, міські бюджети за півроку перевиконані близько на 40 відсотків. Золотоноша – не виключення. За перше півріччя до бюджету міста додатково надійшло 1 млн. 800 тис. гривень.
– На перший погляд ситуація дійсно радує, але давайте згадаємо “старий бюджетний кодекс”, – пояснює тонкощі виконувач обов’язків міського фінуправління Галина Степовенко. – Тоді частина податків надходила до спеціального фонду бюджету розвитку, з якого ми напряму здійснювали капітальні видатки: фінансували ремонти бюджетних установ – шкіл, дитячих садочків, доріг, дворових заїздів тощо.
Тепер, за словами посадовця, усі ці кошти зараховуються до загального фонду, а спеціальний лишився “на нулі”. Бюджет розвитку зовсім не поповнюється, починаючи із 1 січня. Щоправда, основним джерелом наповнення спецфонду продовжують залишатися надходження з продажу комунального майна або землі. Проте сьогодні місто вже не має вільних територій, які можна було б продати.
– Таким чином, нам тепер доводиться рахувати свої поточні видатки і залишки коштів направляти на капітальні ремонти і подібні речі, – розповідає Степовенко.
Індексація
Також головний фінансист міста звернула увагу на індексацію заробітної плати золотонісців. При формуванні цьогорічного бюджету, вона закладалася з розрахунку до 200 гривень щомісяця (у середньому) на одну особу. Але у липні ця цифра збільшилася до однієї тисячі гривень.
– Різниця, як бачимо, суттєва. Маємо листа з Міністерства фінансів України про те, що місто не повинне виплачувати індексацію, тому що ці кошти бюджетом не передбачені, – розповідає в.о. начальника фінуправління. – Кабмін, начебто, повинен розробити (може вже і розробляє) проект постанови про внесення змін до закону про індексацію. Але коли він буде розроблений?
У владних кабінетах тим не менш вважають, що не можна залишити людей без такої невеликої, але, все ж, грошової підтримки, як індексація. Інших додаткових джерел збільшення заробітної плати люди, здебільшого, не мають. Особливо це актуально в часу, коли оклади не збільшуються, мінімальна заробітна плата не піднімається (хіба що з 1 грудня, та й то не суттєво), а ціни на продукти й енергоносії ростуть ледь не щодня.
– Вищезгадані кошти з перевиконання доходної частини ми будемо направляти нашим бюджетним установам на виплату індексації. Боргів у цьому плані міська рада не має, – резюмувала Галина Степовенко.
Джерело: Тижневик “Златокрай” (№32)