Золотонісців запевнили у суворому дотриманні індексації заробітних плат

Минулого тижня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк озвучив факт перевиконання доходної частини місцевих бюджетів на рівні держави. За його словами, міські бюджети за півроку перевиконані близь­ко на 40 відсотків. Золотоноша – не виключення. За перше півріччя до бюджету міста додатково на­дійшло 1 млн. 800 тис. гривень.

– На перший погляд ситуація дійсно радує, але давайте згадаємо “старий бюджетний кодекс”, – пояснює тонкощі виконувач обов’язків міського фінуправління Галина Степовенко. – Тоді частина податків надходила до спеціального фонду бюджету розвитку, з якого ми напря­му здійснювали капітальні ви­датки: фінансували ре­монти бюджетних установ – шкіл, дитячих садочків, доріг, дворо­вих заїздів тощо.

Тепер, за словами посадовця, усі ці кошти зараховуються до загаль­ного фонду, а спеціальний ­лишився “на нулі”. Бюджет розвитку зовсім не поповнюєть­ся, починаючи із 1 січня. Щоправда, основним джере­лом наповнення спецфонду про­довжують залишатися надход­ження з продажу комунального майна або землі. Проте сьогодні місто вже не має вільних тери­торій, які можна було б прода­ти.

– Таким чином, нам тепер до­водиться рахувати свої поточні видатки і залишки коштів на­правляти на капітальні ремонти і подібні речі, – розповідає Степовенко.

Індексація

індексаціяТакож головний фінансист міста звернула увагу на ін­дексацію заробітної плати золотонісців. При формуванні цього­річного бюджету, вона закладалася з розрахунку до 200 гривень щомісяця (у середньому) на одну особу. Але у липні ця цифра збільшилася до однієї тисячі гривень.

– Різниця, як бачимо, суттє­ва. Маємо листа з Міністерства фінансів України про те, що міс­то не повинне виплачувати ін­дексацію, тому що ці кошти бюджетом не передбачені, – розповідає в.о. начальника фінуправління. – Каб­мін, начебто, повинен розроби­ти (може вже і розробляє) про­ект постанови про внесення змін до закону про індексацію. Але коли він буде розроблений?

У владних кабінетах тим не менш вважають, що не можна залишити людей без такої невеликої, але, все ж, грошової підтримки, як ін­дексація. Інших додатко­вих джерел збільшення заробіт­ної плати люди, здебільшого, не мають. Особливо це актуально в часу, коли ок­лади не збільшуються, мінімаль­на заробітна плата не підніма­ється (хіба що з 1 грудня, та й то не суттєво), а ціни на продук­ти й енергоносії ростуть ледь не щодня.

– Вищезгадані кош­ти з перевиконання доходної частини ми будемо направляти нашим бюджетним установам на виплату індексації. Боргів у цьо­му плані міська рада не має, – резюмувала Галина Степовенко.

Джерело: Тижневик “Златокрай” (№32)