За декілька тижнів відкриється перша лінія очисних споруд

Золотоноша до кінця серпня продемонструє голові Черкаської ОДА Юрію Ткаченку старт технологічного процесу новозбудованих очисних споруд. Роботи з будівництва тривають і все спрямоване на те, щоб встигнути до визначеного часу. У зазначений термін перша лінія технологічного процесу має бути запущена. Тут розпочнуть роботу біофільтри з мікроорганізмами, які повинні очищати, тобто налагодиться технологічний ланцюжок.

Про це у коментарі Прочерку розповів заступник міського голови Олег Масло.

За словами посадовця, до кінця року мають запрацювати насосні станції, які забезпечуватимуть технологічний процес очищення стоків. Керівництво ж області приділяє питанню будівництва очисних споруд у Золотоноші значну увагу.

– Щотижня я особисто звітую голові ОДА Юрію Ткаченку щодо проведених робіт. На сьогоднішні отриманий експертний звіт на третю чергу робіт. 8 мільйонів гривень ми просимо з обласного бюджету й 11 мільйонів – у Держфонду регіонального розвитку, – розповідає Масло. – Тобто, якщо обласні служби спрацюють добре, то до кінця року держава виділить нам 11 мільйонів.

Цих грошей, на думку заступника, буде достатньо, щоб до кінця року скиди міста Золотоноші в Дніпро зробити такими, що відповідають гранично-допустимим нормам.

Крім того, йдуть назустріч львівські підрядники. Вони готові навіть виконувати роботу за власний рахунок, оскільки прекрасно розуміють – для того, щоб надійшли гроші з державного бюджету, потрібен час.

– Бригади працюють у посиленому режимі. Звичайно, за таких погодних умов їм доводиться працювати із 4-ї до 10-ї ранку, а потім із 17-ї години до кінця світлового дня. Але люди виконують роботу в посиленому режимі, адже усвідомлюють, яка це відповідальність, – резюмує посадовець.