РДА звертає увагу селян на наповнення бюджету податками

Одним із пріоритетних питань у роботі голови Золотоніської РДА Олександра Лісового є виявлення фінансових резервів для наповнення місцевих бюджетів. Про це розповідає сам посадовець на офіційному сайті адміністрації.

За його словами, основні джерела доходів бюджету району – податок на доходи фізичних осіб та плата за землю, надходження яких склали відповідно 14973,1 тис.грн. та 12893,3 тис.грн.

– Потрібно активно думати про повноту збирання податків на території району, оскільки в майбутньому, після добровільного об’єднання територіальної громади їх переважна частина буде залишатися на місцях. В подальшому це і становитиме фінансовий ресурс спроможної громади, – розповідає Лісовий.

Також голова РДА наголошує, що повнота сплати податків на даному етапі стане індикатором майбутньої громади. Тому потрібно активізувати роботу всіх служб для позитивного результату по наповненню бюджету.

– Сільським головам необхідно більш ширше використовувати свої повноваження на місцях щодо виявлення прихованої зайнятості населення, контролювати питання використання земельного ресурсу, своєчасність укладення договорів оренди та грошові проплати за оренду землі, сплати акцизного збору, від яких залежить повноцінне наповнення місцевих бюджетів, а це і ремонт доріг, ремонт об’єктів соціальної сфери тощо, – радить Лісовий.