Зорівська сільська рада – одна з найкращих на Черкащині

Черкаська область провела конкурс на кращу сільську раду за результатами роботи у 2014 році. Серед численних претендентів другу сходинку посіло золотоніське село Зорівка у компанії зі Степанцями (Канівський район). Абсолютний переможець – Паланка, що на Уманщині.

Як повідомляє Діловий регіон, за призові місця передбачені премії у розмірі 30 000 грн. – за перше місце, по 20 000 грн. – за друге місце та по 15 000 грн. – за третє місце.

Під час визначення переможців конкурсною комісією враховувалися показники економічного та соціального розвитку територіальних громад, виконання місцевих бюджетів, хід реалізації державної політики щодо вирішення інших соціальних та гуманітарних питань тощо.

Конкурс на кращу сільську раду проводять з метою вивчення, узагальнення і поширення кращого досвіду роботи сільських рад області, їх виконавчих комітетів, поліпшення діяльності сільських рад у розвитку самоврядності, зміцненні самодостатності територіальних громад.

Конкурс започаткований обласною радою 2004 року і відтоді проводиться щорічно у два етапи: районний та обласний.

Відповідно до положення, сільські ради, які посіли призові місця, впродовж трьох наступних років участі в обласному конкурсі не беруть.

Нагадаємо, у червні представники ряду населених пунктів Драбівського і Золотоніського районів (Ленінське, Радгоспне, Мехедівка і Вершина Згарська, Зорівка, Чернещина, Кривоносівка, Лукашівка, Хрущівка і Синьооківка) надали документи, що засвідчують бажання увійти до однієї територіальної спільноти з центром у Зорівці.

Представники сіл не просто усно заявили про таку готовність до змін, але і аргументували свої бажання економічними висновками, обґрунтували свої рішення. Окрім того, вони переконані, що після адміністративно-територіальної реформи така громада як основа територіального устрою буде спроможна забезпечувати свої повноваження в рамках децентралізації влади.