Золотонісці дізнавалися, як бюджетно мандрувати Європою

Золотоніський мандрівник Богдан Мартовський розповів молоді як йому вдалося здійснити подорож Європою лише за 50 євро. Здавалося б, неймовірно, але це дійсно можливо. 8 днів, 7 ночей крізь дощ, грозу та неземну спеку. Труднощі, котрі лишають тільки приємні спогади та нові знайомства.

Віднедавна, закінчивши свою мандрівку до Кишинева, Богдан почав планувати подорож у більш далекі країни Європи, як-то Польща, Німеччина, Угорщина, Австрія, Чехія тощо. Головною метою цієї поїздки було покращення англійської мови, але, за словами хлопця, йому це не дуже вдалося. Майже кожен “каучсерфер” (людина, котра надає нічліг мандрівникам, – ред.), в якого він зупинявся, володіє російською мовою. Про Поляків навіть коментувати не треба.

З лекції Богдана стало зрозуміло, що автостоп – це не так страшно, як здається на перший погляд. Головне – знати де можна стояти, а де краще не ризикувати. Приміром, Мартовський пригадав Познанський автобан – місце, де автостоп вам може обійтися у 200 євро… І добре, що не депортацією!

– Якщо в Будапешті на автобані мені вдалось автостопом спіймати машину, то в Польщі було все не так весело. Буквально за три хвилини зупиняється автомобіль, який контролює трасу. Пояснюють, що мені доведеться йти пагорбом, де мене, за великим рахунком, водії не помітять, – розповідає Богдан.

За півтори години пішого руху, турист через природні перешкоди таки мав повернутись на автобан, аби обійти їх. Ледь не моментально поруч знову з’явився патрульний автомобіль, а контролери цього разу вже вилаяли його. Довелось протягом чотирьох годин йди поодаль від траси з табличкою “Варшава”. Аж доки його не підібрала якась жіночка, котра раніше теж займалась автостопом.

“Каучсерфери”, за словами Мартовського, бувають різні. Траплялись досить цікаві особистості. Один з них Тодд – чоловік, який відвідав 105 країн. Сам він із США, а наразі займається тим, що приймає в себе близько 20 мандрівників одночасно. Але, якщо ти залишаєшся більше ніж на одну ніч, то маєш платити 9 євро.

Нашому туристу довелось жити тут разом з такими ж шукачами пригод із Нової Зеландії, Франції, Кореї, Польщі та інших країн. Вечорами вони всі збирались у коло і розповідали кожен свої цікаві історії.

Золотоніський автостопер пообіцяв, що це далеко не остання його подорож, тому з задоволенням очікуємо нових оновлень в блозі, захопливих історій та лекцій.

Богдан Мартовський вразив золотонісців першою історією ще взимку. Тоді, виступаючи перед учнями Золотоніської гімназії, яку він і закінчував, мандрівник познайомив аудиторією із масштабною подорожжю містами України. Згодом Богдан опублікував блог із неймовірною історією про відвідини автостопом столиці Молдови Кишинева. Тоді ж він і обіцяв продовжити своє пізнання світу країнами дальнього зарубіжжя.

Анастасія Заболотня

богдан мартовський [870x650] богдан мартовський 02 [870x650] богдан мартовський 03 [870x650] богдан мартовський 04 [870x650]