Екс-голова Вознесенського розкритикував план об’єднання громади з центром у Новодмитрівці

Колишній голова села Вознесенське Станіслав Бузирьов висловив своє негативне ставлення до перспективного плану об’єднання громад. За першим проектом перспективного плану його село мало стати центром однієї з громад, але за проектом, прийнятим облрадою 25 червня, Вознесенське вже має увійти до Золотоніської громади. Її центр розташується в селі Новодмитрівка.

Екс-очільник сільради у інтерв’ю виданню Інфоміст зізнається, що доля рідного населеного пункту йому не байдужа. Чоловік не розуміє ухвалений облрадою план.

– Не уявляю, де в Новодмитрівці розташуються всі необхідні органи місцевої влади. У них сільська рада базується в хаті. Де, наприклад, засідатиме та ж рада громади?

За словами Бузирьова, у Вознесенському є хороше, нещодавно відремонтоване приміщення сільської ради. Село має ФАП, лікарню, дві школи, два дитячі садки, інтернат для людей похилого віку.

– Поки працював цукровий завод, ми взагалі були самодостатнім селом. За виключенням Золотоноші – були промисловим центром району. А тепер ми навіть центром громади не будемо, – бідкається колишній голова Вознесенського.

На його думку, старости, які будуть представниками влади на селі, не зможуть справлятися із своїми обов’язками.

– У нас населення майже 4 тисячі, люди ідуть в сільраду безперервним потоком. А є ж і такі питання, які необхідно вирішувати терміново, а старості треба буде діставатися до Новодмитрівки?

Нагадаємо, згідно перспективного плану, ухваленого нещодавно обласною радою, територія Золотоніщини орієнтовно буде мати три територіальні громади: Золотоніська, Гельмязівська та окрема громада міста Золотоноша.

Жителі Антипівки, Вільхів, Драбівців, Ковтунів, Коробівки, Подільського, Скориківки, Богуславця, Вознесенського, Привітного, Синьооківки, Дмитрівки, Домантово, Деньгів, Крупського, Кропивни та Чапаєвки об’єднаються у громади з центром у Новодмитрівці.

Богдани, Броварки, Коврай, Коврай II-й, Каленики, Підставки, Плешкані, Софіївка, Бубнівська Слобідка, Гладківщина, Піщане та Шабельники матимуть територіальний центр у Гельмязові.

Крім того, жителі Зорівки Кривоносівки та Лукашівки виявили бажання об’єднатись з селами Драбівщини (Мехедівка, Вершино-Згарське, Ленінське) для формування Зорівської громади.

Презентований поділ не остаточний і у місцевих жителів ще є достатньо часу, аби висловити своє бажання щодо коригування об’єднань. Цим правом спробують, наприклад, скористатися жителі Чапаєвки. На нещодавній сесії тамтешньої сільської ради селяни внесли свою альтернативну пропозицію – провести процес об’єднання на основі формування громад з центром в їхньому населеному пункті, або ж залишити так як є на сьогодні, з центром у Золотоноші.

– Ми маємо всі можливості та ідеальну інфраструктуру для того, щоб бути конкурентоспроможною громадою, – зауважив сільський голова Володимир Янчий.

За інформацією директора департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталії Кравченко, після об’єднання громади області одержать додатковий фінансовий ресурс у сумі 1,7 мільярда гривень.