Богушівська слобідка чи щось кардинально нове? Тривають дискусії довкола перейменування Чапаєвки

Місцева влада має півроку, щоб виконати вимоги закону про декомунізацію. Закон України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки набув чинності 21 травня цього року, і у органів місцевого самоврядування є час до 21 листопада, щоб визначитись з новими назвами населених пунктів і вулиць, а також позбутися комуністичної та нацистської символіки.

Про це йшлося вчора на засіданні координційно-консультативної ради в Черкаській обласній раді, повідомляє «Нова Доба».

– На жаль, у багатьох із нас на підсвідомому рівні закладене небажання прощатися з радянським минулим. Про це свідчить, зокрема, і поведінка деяких депутатів обласної ради, які не схотіли проголосувати навіть за звернення до місцевих органів влади з закликом сприяти якнайшвидшому виконанню цього закону, – зауважила голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко.

Вона підкреслила, що рішення про перейменування кожного населеного пункту і вулиці має обов’язково враховувати думку самої громади. Людям видніше, яка назва краща – історична чи зовсім нова.

– Щодо фінансової сторони питання реалізації закону. Як нас запевнили на найвищому рівні, витрати на його впровадження будуть незначними, оскільки всі документи,зокрема, й на право власності, зі старими «комуністичними» назвами залишаються чинними. А вже нові будуть видаватися з новими адресами, – наголосила голова облради.

Усього в Черкаській області перейменуванню підлягають 19 населених пунктів. Найбільше їх на Лівобережжі: 4 – на Чорнобаївщині, по 3 – у Золотоніському та Драбівському районах.

Водночас під час засідання з’ясувалось, що на Черкащині є як мінімум 2 населених пункти, де проживає по двоє (!) осіб, тож присутні цілком логічно задалися питанням: а чи варто витрачати кошти, хай і невеликі, на перейменування хуторів, які самі по собі зникнуть за пару років?

На Золотоніщині найбільш болючим і неоднозначним стоїть питання села Чапаївка. Село велике, з багатим історичним минулим. Тож нині там тривають гарячі дискусії, як називати його в майбутньому – Богушівською слобідкою, як колись, чи вигадати зовсім нову назву.

А от жителі Тальнівщини вирішують питання якнайпростіше: село Здобуток Жовтня вони запропонували просто скоротити до Здобуток, повідомила голова Тальнівської райради Наталя Руснак. За її словами, люди взагалі більш схильні до нових назв, ніж до повернення історичних.

Нагадаємо, занепокоївшись змінами назв сіл і вулиць, люди в Крупському терміново зібрались на збори. Одностайно вирішили не змінювати назви села і його вулиць. Бо в цих назвах — його історія, колорит, добрі діла конкретних людей, які творили його історію.

Крупське випадково потрапило у цей список. Адже назва села походить зовсім не від прізвища соратниці Леніна Надії Крупської.

Існує кілька версій назви села, наведених у книзі «Подорож Златокраєм». Одна з них пов’язує назву села з прізвищем переселенця з Кропивни Олекси Крупського. Інша — що тамтешні землі належали полковникові Крупському. Деякі краєзнавці схильні вважати, що засновником села став козак Крупський, виходець із села Крупа на Волині