Через трагедію на птахофабриці охорону праці перевірятимуть по всій країні

Державна служба України з питань праці, у зв’язку із зростанням кількості нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств, ініціює проведення ряду попереджувальних заходів задля запобігання травматизму спільно з  обласними державними адміністраціями.

11 липня під час експлуатації каналізаційно-насосної станції №5 КП «Славміськводоканал» у Слов’янську Донецької області стався груповий нещасний випадок. У результаті отруїлися три особи, з яких одна – смертельно.

13 липня під час виконання робіт з очищення каналізаційно-насосної станції ТОВ «Артбудкомфорт» у Золотоноші загинуло внаслідок утоплення троє працівників.

За інформацією Держпраці, одними з основних причин виникнення нещасних випадків стали: неякісне навчання персоналу з безпечних методів і прийомів виконання робіт, незастосування засобів індивідуального захисту при їх наявності, невиконання посадових обов’язків в частині утримання і забезпечення безпечної експлуатації каналізаційно-насосних станцій.

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій установа зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування. Держслужба вимагає від керівників підприємств створити відомчі комісії для проведення перевірки стану охорони праці із вищевказаних питань. За результатами перевірок інформація має надійти до її територіальних органів.

Також на засіданнях рад з питань безпеки життєдіяльності населення при обласних адміністраціях буде ініційовано розгляд питань щодо стану безпеки на підприємствах водо-каналізаційного господарства.