Золотоніщина відсвяткувала початок жнив [ФОТО]

Свято першого снопа на хлібному лані Золотоніщини 11 липня відзначали за народними українськими традиціями – із примовляннями на добрі жнива та обрядовими піснями.

Захід, що відбувся за ініціативи політика, голови фонду “Рідна країна” Миколи Томенка, зібрав доволі цікавих людей. Гостями свята стали стали дворазова чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпійських ігор у Пекіні (2008), краща спортсменка 2011 року з класичного п’ятиборства Вікторія Терещук, один із найсильніших людей планети черкащанин Віктор Юрченко, а також відомий український музикант і волонтер, лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя.

– 9 років тому ми цю справу започаткували і я радію, що сьогодні черкаська влада це підтримує, і в багатьох областях традицію саме зажинок, а не обжинок, як це було за радянські часи, почали підтримувати теж, – розповідає Томенко на своєму персональному сайті. – Але ми не залучаємо чиновників чи владу. Натомість долучаємо тих людей, які вийшли з Черкащини, шанують і поважають цей край, відомих і авторитетних людей, які вболівають за Україну і прославляють її в мистецтві, спорті чи в політиці. Починаються жнива – і вони тут, на полі, від першого снопа й до останнього вболівають, аби був урожай.

Вікторія Терещук в свою чергу не приховувала позитивних емоцій після того, як вижала серпом сніп хліба.

– Це прекрасно. Занурилася в коріння нашої землі. Почуття, коли ти черпаєш енергію із джерел наших українських звичаїв, долучаєшся до давніх традицій – дуже цінний досвід для мене, – зізналася спортсменка.

Після освячення початку жнив митрополитом Черкаським та Чигиринським владикою Іоаном, чоловіки вийшли в поле з косами, а жінки  – з серпами.

Про настрої та чисельність звичайних людей на святі організатори не повідомляють.

обжинки 1 обжинки 2 обжинки 3 обжинки 4 обжинки 5 обжинки 6 обжинки 7 обжинки 8