Стартувала шоста хвиля мобілізації та призов на строкову службу

В залі засідань районної ради відбулась нарада з сільськими головами щодо проходження 6-ї хвилі мобілізації в Золотоніському районі. Окрім посадовців, у заході взяли участь військовий комісар Золотонісько-Драбівського комісаріату Ігор Малимон та представники правохоронців.

За повідомленням Золотоніської РДА, військовий комісар розповів про підсумки попередніх черг часткової мобілізації, а також детальніше зупинився на особливостях підготовки до 6-ї черги часткової мобілізації. Він зауважив, що основна мета проведення нової черги мобілізації – підсилення нашого війська, ротація і демобілізація тих, хто був направлений в зону АТО ще під час першої черги. Це дасть можливість підготувати особовий склад для заміни, і він матиме достатній рівень підготовки.

Згідно законодавства, мобілізації не підлягають особи, заброньовані за органами державної влади чи місцевого самоврядування, визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я, чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом Iчи IIгрупи, до досягнення нею 23 років, усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років, зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд, народні депутати України.

Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

Присутніх також було проінформовано й про відновлення призову на строкову військову службу. Так, призиватимуть юнаків з 20 до 27 років, а не з 18 до 25, як було раніше. Термін служби складатиме півтора року, а не рік. Як обіцяють, призовників на строкову службу не відправлятимуть у зону АТО.