Учителі англійської мови побували у літній школі від British Counsil

У Черкасах дев’ять золотоніських учителів англійської мови стали учасниками спільної Літньої школи фахової майстерності, організованої Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників, Британською Радою в Україні та Українським відділенням Міжнародної асоціації вчителів англійської мови.

За інформацією міського відділу освіти, загалом удосконалювалося 115 учителів англійської мови з усієї Черкащини. 30-ти годинний курс складався з п’яти змістових модулів: розуміння сучасного учня, процеси, планування викладання та навчання, спостереження за ходом уроку, рефлективна діяльність вчителя.

Відповідно до загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, знання іноземної мови належить до списку ключових компетенцій, які має отримати кожен представник суспільства впродовж життя. Тому робота школи була спрямована на розкриття освітніх потреб учня. Тут вчителі переконатися в тому, що головною та ключовою фігурою у навчальному процесі є не вчитель, а – учень.

Під час навчання кураторами використовувалася сучасна тренінгова методика, яка дозволила опанувати матеріал швидко та з мінімальними фізичними витратами. Система включала також інтерактивні ігри та неформальні методи опанування матеріалу.

– Курси були цікавими і корисними. Ми отримали мовну практику, ознайомилися з ефективними формами і методами викладання англійської мови, які планую застосовувати на своїх уроках, – ділиться враженнями учитель третьої школи Наталія Литвиненко. – Окрім цього ми мали чудову нагоду поділитися досвідом з вчителями області.

За словами Тетяни Шоломіцької з п’ятої школи, хоч на проекті зібралися вчителі з різним досвідом роботи, але всіх об’єднало бажання розвиватись та вдосконалюватись.

– Ми подивились на роль учителя з іншого боку, ще раз переконалися в необхідності вироблення власної стратегії навчання, яка насамперед задовольнятиме інтереси і потреби учнів, – зазначила Шоломіцька.

Про заняття, які сприяли збагаченню професійний та особистих якостей, говорить і досвідчений вчитель гімназії Майя Зуєва.

– Незабутні враження залишилися від навчання у динамічних групах під керівництвом фахівців. Наші вчителі зустрілися зі старими друзями і знайшли багато нових, – зауважила педагог.

Про практичне ж значення розповіла учитель санаторної школи-інтернет Світлана Мигаль, котра деякі моменти намагатиметься втілювати і в своїй практиці.

– Матеріали були підібрані доречно і в доступній формі. Особисто в мене з’явилися нові ідеї, які я б хотіла  почати втілювати, – говорить Мигаль.

Учасники наголошують, що кожне заняття надихало, спонукало до саморозвитку й мотивувало. Вчителі ж отримали неоціненну нагоду зустрітися із однодумцями, переглянути власний стиль викладання, удосконалити професійні та особистісні уміння, розширити свій кругозір, поділитися досвідом із колегами, встановити професійні контакти.