Чапаєвка також готова стати центром об’єднаної громади

У п’ятницю відбулася чергова сесія Чапаєвської сільської ради. Під час засідання було обговорено низку важливих питань та прийнято стратегічні для села рішення: відновлення КП «Комунальник», яке взяло на себе відповідальність за надання цілого спектру невідкладних та життєво- важливих для населення послуг, встановлення стели на місці пам’ятника Леніну, розглянуто та затверджено тарифи на послуги та обговорено перспективи й подальші кроки розвитку села, повідомляє Золотоніська РДА.

Не залишили без уваги депутати і досить гостре питання щодо об’єднання територіальних громад. Як і в інших селах Золотоніщини, населення досі не повністю розуміє пропозиції та не знає, що чекає громаду внаслідок цієї реформи.

Сесію відвідав керівник “Агентства розвитку Черкащини” Анатолій Хмільківський, який поділився своїми думками та пропозиціями, відзначив позитивний факт того, що громада не залишається осторонь процесів реформи.

– Перетворення потрібно починати з себе, ніхто нам нічого не подарує. Не потрібно перекладати персональну відповідальність тільки на плечі влади, громада сама повинна брати участь у державо-утворюючих процесах, – зауважив Хмільківський. – Народ – це головна мотивація влади на шляху прийняття правильних рішень, які будуть тільки на благо людей. Це можливо лише при детальному вивченні та обговоренні питання об’єднання спроможних територіальних громад.

На думку фахівця, люди мають бути впевненими у своїй позиції, не залишатися осторонь та надавати свої пропозиції. Головне ж – вести з владою конструктивний діалог.

– Народ повинен бути фундаментом формування всіх процесів у державі, а не лише її інструментом, – наголосив Анатолій Хмільківський.

В той же час, громада Чапаєвки внесла свою альтернативну пропозицію – провести процес об’єднання на основі формування громад з центром в селі Чапаєвка, або ж залишити так як є на сьогодні, з центром у Золотоноші.

– Ми маємо всі можливості та ідеальну інфраструктуру для того, щоб бути конкурентоспроможною громадою, – зауважив сільський голова Володимир Янчий.